Пневмонія | Дитяча лікарня Запоріжжя

Пневмонія у дітей

Пневмонія, вважається однією з найбільш вивчених хвороб, але від цього не стає менш небезпечною. Тяжкий перебіг хвороби без належного медичного втручання може призвести до смерті. Якщо вести мову про дитячу пневмонію, то кожної хвилини у світі від наслідків цієї хвороби помирає, у середньому, три дитини.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), пневмонія є причиною смертей близько 16% дітей віком до 5 років у всьому світі. Тому у Всесвітній день боротьби з пневмонією важливо нагадати заходи, що запобігають розвитку цього захворювання, особливо у дітей.

Пневмонія що це?

Пневмонія – це гостре інфекційне запалення легеневої тканини. Природа пневмонії – інфекційна, поділяється на вірусну та бактеріологічну. При ураженні легеневої тканини збудниками, у альвеолах накопичуються слиз та рідина. Це викликає обмеження надходження кисню до кровоносної системи, критичне зменшення якого може привести до смерті. Хвороба супроводжується болем у грудній клітині, утрудненим диханням, підвищеною температурою тіла. У більшості випадків лікування пневмонії потребує серйозного медичного втручання.

Нерідко пневмонія стає ускладненням гострих вірусних інфекцій. До цього можуть привести знесилення організму та некоректне лікування. При перших симптомах пневмонії: утрудненні дихання, болях у грудній клітині, надмірному підвищенню температури, необхідно негайно звертатися по медичну допомогу.

Діагностика пневмонії

Діагностика дитячої пневмонії здійснюється на основі загальних симптомів, результатів аналізів та даних рентгенологічного дослідження. Для визначення характеру захворювання проводиться дослідження бактеріологічної флори відокремлюваної з носоглотки та бронхів. Рентгенографія легень дозволяє виявляти осередки інфільтрації чи інтерстиціації. Аналізи крові відображають характер інфекційного процесу: перевищення норми лейкоцитів, нейтрофілів, ШОЕ. При тяжкій пневмонії призначається розгорнутий біохімічний аналіз компонентів крові. Продуктивність газообміну у легенях спостерігається за допомогою пульсоксиметрії.

Лікування пневмонії

Пневмонія є надзвичайно небезпечною хворобою, тому проводити лікування у домашніх умовах категорично забороняється. Тим більш це стосується захворювання дітей. Кваліфікована допомога під час пневмонії може бути надана тільки в межах медичного закладу. Тактика лікування, як правило, підбирається, виходячи з причин та симптомів пневмонії, загального стану пацієнта. Лікування пневмонії починається відразу після встановлення діагнозу. Основу його становлять антибіотики. Широке застосування антибіотиків, та їх побічні дії накладають підвищену відповідальність на дії лікарів під час лікування пневмонії у малолітніх дітей. Термін лікування пневмонії, як правило, становить від двох до чотирьох тижнів.

Профілактика пневмонії

Всесвітня організація охорони здоров’я визначає профілактику пневмонії у дітей, як основний спосіб зниження рівня дитячої смертності у світі. Ефективними заходами профілактики пневмонії вважаються вакцинація та природні способи підвищення імунітету. Планова вакцинація значно зменшує ймовірність розвинення тяжких ускладнень, у тому числі пневмонії, у дітей. Збалансоване та корисне харчування, здоровий спосіб життя, дотримання норм гігієни сприяють підвищенню імунітету. Тому ні в якому разі не можна нехтувати виконанням профілактичних заходів, коли це стосується здоров’я дитини.

У разі захворювання на пневмонію дітей Запоріжжя, та Запорізької області, кваліфікована медична допомога надається у Запорізькій обласній клінічній дитячій лікарні, у відділенні дитячої пульмонології. В клініці застосовуються сучасні методи діагностики та лікування, що відповідають міжнародним стандартам. Двері закладу завжди відкриті для маленьких пацієнтів у разі виникнення проблем зі здоров’ям.