
Факти про аутизм
Аутизм – це порушення розвитку певних психічних функцій, що проявляється різними труднощами у соціальній взаємодії з навколишнім світом, нав’язливими руховими звичками та іншими станами. У цій статті цікаві факти, які допоможуть більше дізнатися про аутизм.
Сьогодні приблизно кожен шістдесятий новонароджений має ознаки розладу аутистичного спектру (РАС). За останні 10 років кількість дітей з діагнозом аутизм збільшилася вдесятеро. І, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку їх стає на 13% більше. Дитина з аутизмом може народитися у будь-якій сім’ї – незалежно від раси, національності та соціального стану батьків.
10 фактів про аутизм
1. Аутизм не хвороба, це порушення функціонування організму та розвитку. Аутизм не можна вилікувати – від нього немає ліків. Допомогти аутисту може лише рання діагностика, реабілітація та педагогічний супровід.
2. Аутизм не можна визначити, поки дитина перебуватиме в утробі матері. Його симптоми стають помітними між 1-3 роками життя.
3. Аутисти часто виявляються талановитими в окремих галузях знань – в історії, літературі, математиці, географії та музиці. Вони легко запам’ятовують великі тексти. Але їм важко даються найпростіші дії: розмова, похід у магазин, перехід вулиці, приготування їжі.
4. Рівень інтелектуального розвитку при аутизмі може бути різним – від глибокої розумової відсталості до феноменальної обдарованості в науці, мистецтві та спорті, від повної відсутності мови до гіпертовариства.
5. Розлад аутичного спектра відзначено у багатьох відомих людей.
6. Аутисти можуть бути гіперчутливі до зовнішніх подразників: вуличного шуму, знаходження в натовпі, яскравого освітлення, певних уподобань, сильних запахів і дотиків.
7. Аутисти страждають від соціальної сліпоти – нездатності зрозуміти настрій та почуття іншої людини. Вони розуміють буквально все сказане вами і важко сприймають нюанси людських відносин.
8. При першому знайомстві аутист може здатися вам зайве прямолінійним і навіть нетактовним, але насправді у нього в думках не було ображати вас – він просто намагається спілкуватися.
9. Деякі з аутистів при правильній реабілітації здатні вести самостійне життя, мати сім’ю та друзів.
10. Люди з аутизмом безпечні для оточуючих. Більше того, незначною мірою аутичні риси є у більшості людей, які живуть серед нас.