Всесвітній тиждень серцевого ритму

Тиждень серцевого ритму

Всесвітній тиждень серцевого ритму проходить з вівторка першого повного тижня червня – щорічний захід, покликаний привернути увагу до проблем широкого поширення серцевих аритмій. А також до необхідності контролю за станом здоров’я серцево-судинної системи. Традиційно протягом 7 днів кардіологи всього світу розповідають пацієнтам про важливість профілактики порушень ритму серця.

Норма серцевого ритму

Ритмічне та синхронне скорочення та розслабленя усіх чотирьох камер серця називають серцевим ритмом. Нормальний серцевий ритм (або синусовий ритм) – це певна послідовність скорочень та розслаблень серцевих камер – передсердь та шлуночків. Саме ця сувора послідовність дозволяє такому невеликому органу, як серце (в середньому, маса серця дорослої людини знаходиться в межах від 235 до 370 г.) забезпечувати циркуляцію крові 24 години на добу від народження і до смерті, скорочуючись близько 108 тисяч разів на добу. Ритм серця добре визначається за допомогою електрокардіографії (ЕКГ). Відхилення ритму серця від нормальних показників заведено називати аритміями (виділяють близько двох десятків аритмій, не всі з яких є симптомами захворювань). Аритмія – це відхилення серцевого ритму від нормального синусового ритму.

Причини порушення ритму серця

До порушень серцевого ритму може призводити безліч факторів, як пов’язаних із серцево-судинною системою, так і позасерцеві хвороби (цукровий діабет, тиреотоксикоз, хвороби нирок, інфекційні захворювання та багато іншого). Не завжди навіть досвідченому лікарю вдається встановити справжню причину аритмії пацієнта. Причинами порушення серцевого ритму можуть бути різноманітні зовнішні чинники: від стресу до надмірного вживання кофеїну чи недосипання. Однак, це зовсім не означає, що не варто звертати уваги на аритмії. Навпаки, порушення серцевого ритму можуть бути симптомами дуже серйозних захворювань, що загрожують здоров’ю та життю пацієнта.

Симптоми порушення серцевого ритму

Ознаки аритмії можуть бути дуже різноманітними. Зважаючи на надзвичайний вплив серцевого ритму на здоров’я ми не рекомендуємо займатися самолікуванням. При занепокоєннях, викликаних станом вашого здоров’я, ми настійно рекомендуємо звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. А за необхідності – і за невідкладною допомогою.

Профілактика порушень ритму серця

Вкрай важливим для збереження нормального серцевого ритму та профілактики аритмії є підтримання здорового способу життя. Лікування супутніх захворювань та регулярний контроль стану здоров’я. Збалансована дієта дозволяє підтримувати баланс необхідних організму поживних речовин та мікроелементів. Такі мікроелементи, як калій і магній, необхідні для підтримки стабільного серцевого ритму. А також допомагають знизити ризик розвитку інфаркту та інсульту.