Дитячий психіатр Запоріжжя

Дитячий психіатр

Дитячий психіатр має справу з психічними патологіями, їх симптоматикою, причинами виникнення, особливостями діагностики та лікування. А також профілактикою психічних хвороб у дітей та підлітків.

Коли треба звертатися до психіатра?

Лікар-психіатр спеціалізується на діагностиці та лікуванні психічних розладів. Ознаками психічних розладів у ранньому віці є загальна нервовість, дратівливість, збудливість, знижений апетит, руховий неспокій, схильність до безпричинних коливань температури.
У дошкільному та ранньому шкільному віці – гіперактивність (після 3-х років), загальмованість. Стійкі одноманітні ігри, особливо з неігровими предметами (мотузками, паличками). Нав’язливо повторювані рухи або дії. Патологічні звички (кусання нігтів, висмикування волосся, подразнення статевих органів). Розгойдування перед сном. Надмірна схильність до фантазування (коли дитина перетворюється на образ і довго з нього не виходить). Відставання в мовному, психічному розвитку. Денне або нічне (після 6 років) нетримання сечі, калу (за відсутності ураження спинного мозку та урологічних захворювань). Заїкуватість, стійкі повторювані страхи в денний і нічний час. Сноходіння, сноговоріння, порушення вироблення шкільних навичок.
У підлітковому віці – порушення поведінки (агресивність, жорстокість, схильність до догляду та бродяжництва, суїцидальні висловлювання, ненависть до близьких, замкнутість). Наполегливе обмеження прийому їжі з прагненням схуднути. Хворобливе ставлення до реального незначного фізичного недоліку. Односторонні захоплення, яким приділяється більшість часу на шкоду навчанню та спілкуванню.

Діагностика психічних захворювань

Постановка клінічного діагнозу в дитячій психіатрії ґрунтується не лише на скаргах, що походять від батьків, опікунів та самих дітей, збору анамнезу життя пацієнта, а й спостереженні за поведінкою дитини, аналізі її зовнішнього вигляду. Розмовляючи з батьками (іншими законними представниками) дитини лікар звертає увагу на вираз обличчя, міміку пацієнта, реакцію його на ваш огляд, бажання спілкуватися, продуктивність контакту, здатність осмислювати почуте, виконувати інструкції, що задаються, обсяг словникового запасу, чистоту вимови звуків, розвиток дрібної моторики, зайву рухливість чи загальмованість, повільність, незручність у рухах, реакцію на матір, іграшки, присутніх дітей, бажання спілкуватися з ними, вміння одягнутися, приймати їжу, розвиток навичок охайності тощо.

Лікування психічних захворювань

Коригування стану дитини необхідно проводити відразу ж після виявлення розладу. Якщо залишити це на самоплив, то надалі хворий стане більш вразливим до шкідливих звичок та суїцидальних думок.
Спосіб лікування розладів у дітей безпосередньо залежить від таких факторів:

  • тяжкості порушення
  • особливостей організму
  • психоемоційного типу
  • вік дитини

Для лікування застосовуються:

  • фізіотерапія
  • консультації психолога
  • сімейна психотерапія
  • психокорекція
  • медикаментозні препарати – стабілізатори, антипсихотики, стимулятори, антидепресанти тощо

Спосіб лікування призначає виключно лікар-психіатр чи психотерапевт. Багато розладів вимагають тривалого коригування.

Для дітей Запоріжжя, та Запорізької області, що страждають від різноманітних психічних розладів необхідна консультаційна та медична допомога надається у Запорізькій обласній клінічній дитячій лікарні, у поліклініці або у центрі медико-соціальної реабілітації. Багатопрофільна клініка відповідає всім сучасним стандартам. Як з точки зору якості обладнання, так і з точки зору професіоналізму персоналу. Звернення до цього медичного закладу гарантує якісне лікування.