Дитячий офтальмолог Запоріжжя

Дитячий офтальмолог

Дитячий офтальмолог (окуліст) – спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці зору. Зір – одне з найважливіших базових почуттів наданих людині природою. За допомогою зору людина отримує 80% інформації, що надходить до мозку. Тому здоровий зір має неймовірно важливе значення у розвитку дитини. Проблемами та захворюваннями органів зору у дітей займається дитячий офтальмолог.

Спостереження дитини в офтальмолога обов’язкова частина регулярного профілактичного огляду. Справа в тому, що діти не завжди можуть правильно оцінити свій стан, не завжди розуміють, що вони мають якісь проблеми із зором. Щоб уникнути серйозних захворювань і вчасно провести необхідне лікування, потрібно відвідувати дитячого офтальмолога спочатку раз на півроку, а потім — раз на рік.

Коли треба звертатися до офтальмолога?

Якщо у малюка з’явилися скарги або у батьків виникли підозри на захворювання очей, звернутися до офтальмолога варто, не чекаючи на плановий прийом. Це варто зробити у будь-який час у проміжку між рекомендованими термінами.
Які скарги чи симптоми мають насторожити батьків та змусити їх привести дитину на огляд:

  1. Зниження зору. Дитина сама рідко скаржиться на те, що вона погано бачить, особливо у дошкільному віці. По-перше, їй нема з чим порівнювати, особливо якщо зір знижений від народження. По-друге, діти дуже добре пристосовуються до будь-яких змін. Але якщо дитина близько підходить до телевізора, підносить іграшки до очей, погано орієнтується в просторі, не реагує на беззвучні іграшки, варто негайно звернутися до лікаря.
  2. Запалення очей та повік. Червоні очі та повіки, склеєні вії, скоринки на віях – приводи для позапланового огляду у офтальмолога.
  3. Скарги на втому очей, біль в очах, головний біль, чітко асоційований з зоровим навантаженням.
  4. Несиметричне положення очей.

Діагностика захворювань зору

Діагностика дитячого зору – обстеження очей, спрямоване на визначення стану зорового апарату, виявлення патологій та офтальмологічних захворювань дітей. Тільки при правильній постановці діагнозу можна підібрати ефективну терапію, яка дозволить усунути проблему та відновити зір дітей. В офтальмології використовують спеціальне обладнання для діагностики зору: щілинну лампу, авторефкератометр, офтальмоскоп, корнеотопограф. Рання діагностика дитячого зору дозволить виявити та усунути вроджені патології. Регулярне обстеження зору дітей та підлітків забезпечить правильне формування структурних елементів ока, запобігає розвитку захворювань або загальмує їх прогресування.

Лікування офтальмологічних захворювань

Сучасна офтальмологія пропонує різні методики лікування очей та покращення гостроти зору. Залежно від стану пацієнта це може бути:

  • хірургічний вплив
  • медикаментозне лікування очей
  • спеціальна гімнастика

Для відновлення зору дитини використовується апаратний вплив і різні комп’ютерні програми. Це сучасні неінвазивні методики, за допомогою яких можна усунути прояви міопії (близорукості) та інших захворювань очей. Вони абсолютно безпечні для дитини і дозволяють швидко досягти бажаного результату.

Лікар-офтальмолог Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні проконсультує та порадить курс лікування дітям Запоріжжя та Запорізької області. У відділенні дитячої офтальмології використовується високоточне діагностичне обладнання та новітні методики апаратного лікування.