2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

День поширення інформації про аутизм

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм.

Аутизм виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синаптичних зв’язків у головному мозку організму дитини, що росте. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування та соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також діями, що часто повторюються. Гостроту цих ознак можна визначити у віці до трьох років. Захворювання носить генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, проте своєчасна реабілітація дитини з ранніх років її життя дозволяє в багатьох випадках досягти впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє повноцінному життю.

Історії відомо чимало яскравих особистостей, які мали деякі симптоми цієї непростої хвороби. Наприклад, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман та Авраам Лінкольн, Вуді Аллен та Боб Ділан, та багато інших. Аутизм – це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації та адаптації.

Міфи про аутизм

Аутизм – це хвороба?
Розлади аутистичного спектра – це особливості розвитку, а не хвороба. Аутизм не лікується жодними засобами, немає жодної пігулки від нього. Однак згодом можна адаптувати людину до соціального життя.

Аутизм пов’язаний із щепленням?
Розлади аутистичного спектру – це генетичне порушення, з ним народжуються, а не набувають через щеплення у дитинстві або внаслідок неправильного виховання. Немає науково обґрунтованих даних зв’язку між вакциною проти кору, кашлюку та краснухи та розвитком аутистичних розладів у дітей, оскільки поразка мозку відбувається ще на етапі внутрішньоутробного розвитку плода.

Аутизм – рідкісне порушення?
Сам собою діагноз визнали нещодавно, у деяких країнах він мало вивчений. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 1 дитина зі 160 страждає на розлад аутистичного спектру. Аутизм поширеніший, ніж синдром Дауна, тому рідкісним назвати його навряд чи можна.

Люди з аутизмом мають порушення інтелекту?
Якщо дитина має проблеми з інтелектом – це додатковий діагноз.

Усі люди з аутизмом – генії?
Люди з аутизмом різні. Так, серед них є ті, хто може розумі вирішувати складні математичні завдання і має феноменальну пам’ять, а є люди і з середніми здібностями. Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чогось дуже простого.

Люди з аутизмом агресивні?
Іноді їх поведінка може здатися дивною тільки тому, що вони не можуть висловити свої потреби інакше. Коли людина не може нічого про себе повідомити, не може погодитися чи відмовитися, вона намагається усілякими способами показати, що їй не подобається, привертаючи увагу оточуючих. Вони більш уразливі до невдач.

Люди з аутизмом замкнуті, не хочуть спілкуватись і їм ніхто не потрібен?
Це не так. Як і всі, вони потребують спілкування. Їм завжди є що сказати просто складно це зробити. Тому необхідно вчасно знайти альтернативний спосіб спілкування. Їм дуже потрібна наша допомога, підтримка та розуміння.