Міжнародний день боротьби з епілепсією

День поінформованості про епілепсію

Міжнародний день епілепсії (International Epilepsy Day) – це щорічна подія, організована Міжнародним бюро з епілепсії (IBE) і Міжнародною лігою проти епілепсії (ILAE). Запроваджений у 2015 році, і проводиться в другий понеділок лютого у більшості країн світу. Метою заходу є підвищення обізнаності про епілепсію та проблеми, з якими стикаються люди, що живуть з цією хворобою. Цей день є платформою для людей з епілепсією, щоб поділитися своїм досвідом.

Особливості епілепсії

Епілепсія є одним із найпоширеніших неврологічних захворювань у світі. Але громадський страх і нерозуміння природи хвороби зберігаються й досі. Через це тема боротьби з епілепсією не є необхідно поширеною. Така ситуація призводить до життя в тіні, відсутності розуміння індивідуального ризику, дискримінації на робочих місцях і в громадах, а також браку фінансування для досліджень нових методів лікування. Тому, це захворювання є серйозною соціальною проблемою. Люди з епілепсією не повинні бути соціально ізольованими. Обмеження спілкування, стигматизація викликають депресію і зниження емоційного рівня. Це сприяє зниженню якості життя і більшій кількості приступів. Люди з епілепсією передчасно помирають частіше, ніж решта населення в цілому. Найпоширенішою причиною смерті від епілепсії є раптова несподівана смерть, відома як SUDEP. Для багатьох хворих, помилкові уявлення та дискримінацію подолати іноді важче, ніж самі напади.

Що потрібно знати про епілепсію

За даними ВООЗ, на епілепсію в активній формі страждає приблизно 4-5 осіб на тисячу. По всьому світу цією хворобою страждає більш ніж 65 мільйонів людей. Важливо відзначити, що приступи епілепсії піддаються профілактиці. До 70% людей можуть жити без них за умови забезпечення відповідної діагностики та лікування. За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я до 25% випадків розвитку епілепсії в принципі можна уникнути. Мірами профілактики являється попередження травм голови, якісна перинатальна допомога, застосування жарознижуючих засобів для зниження ймовірності фебрильних припадків. Епілепсія — не вирок, вона не повинна перешкоджати реалізації життєвих планів людини. Відомо багато випадків, коли люди досягли успіху, незважаючи на свій діагноз.

Міжнародний день епілепсії має на меті підвищити обізнаність і розповісти широкій громадськості правдиві факти про епілепсію та нагальну потребу в покращенні лікування, кращому догляді та більших інвестиціях у дослідження.