14 лютого – Міжнародний день поінформованості про вади серця

День поширення інформації про вроджені вади серця

14 лютого – Всесвітній день поширення інформації про вроджені вади серця (World Congenital Heart Defect Awareness Day). Цей день спрямований на підвищення обізнаності та інформування людей про вроджені вади серця (ВВС).

Вади серця що це?

Вади серця – це структурні порушення відділів серця, стінок та клапанів. Принципово вони поділяються на набуті та вроджені. І якщо набуті, як правило, є наслідком нездорового способу життя та перенесених хвороб, то вроджені предметом серйозних наукових досліджень. Більшість пацієнтів із вродженими вадами серця потребують довічної кардіологічної допомоги.

Вроджені вади серця

Вроджені вади серця, за визначенням, серцеві аномалії, що виникають у період внутрішньоутробного розвитку. Дефекти можуть зустрічатися ізольовано або у поєднанні один з одним. Вроджена вада серця може виявлятися відразу після народження дитини або протікати приховано. У тім, слід зазначити, що такий стан серця є дефектом або аномалією, але не хворобою. Причина виникнення – порушення процесу дозрівання серця під час розвитку плода. Це може бути викликано генетичною схильністю, шкідливими звичками батьків, TOCRH – інфекціями. Але найчастіше причину встановити майже неможливо. Уродженими вадами серця у всьому світі страждає не менше одного відсотка новонароджених. У більшості малозабезпечених країн діагностика та профілактика цієї хвороби є далекими від необхідного рівня. І це стає однією із причин підвищеної дитячої смертності. Тому діяльність Міжнародних організацій спрямована на підвищення рівня медичного обслуговування у сфері дитячої кардіології.

В даний час з хірургічної точки зору неоперабельних вад серця немає. Є різні стани, які виникають в результаті розвитку хвороби у дитини. Головне – вчасно прооперувати складні вади серця, 97% вчасно прооперованих дітей проживають повноцінне життя. Більшість цих операцій проводиться на зупиненому серці з використанням апарату штучного кровообігу.

Всесвітній день поширення інформації про вроджені вади серця – це всесвітня подія, яке має на меті розповісти всім про існування такої проблеми. Заходи по всьому світу спрямовані на просвітництво людей про вроджені вади серця, підвищення обізнаності громадськості за допомогою різноманітних інформаційних програм та кампаній, а також заохочення пожертв для надання підтримки та проведення досліджень у галузі вроджених вад серця.