10 вересня – Міжнародний день гінекологічного здоров’я

День гінекологічного здоров’я

10 вересня – Міжнародний день гінекологічного здоров’я (International Gynecological Awareness Day). Цей день відзначається щороку в багатьох країнах світу. Його метою є профілактика захворювань репродуктивної системи та підвищення поінформованості про жіноче здоров’я загалом.

Гінекологічне здоров’я

Гінекологічне здоров’я та обізнаність з питань профілактики, ранньої діагностики та лікування гінекологічних захворювань має велике значення. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), до 50% жінок страждають на гінекологічні захворювання, які надалі можуть призвести до безпліддя, або стати загрозою для життя. Жіночий організм – це дуже тендітний механізм, що вимагає ретельного контролю. Розуміння особливостей жіночого здоров’я та реальних потреб жінок все ще сильно обмежені. Жінкам важливо пам’ятати, що потрібно ділитися знаннями та досвідом із суспільством, прагнучи позбутися культурних та сексуальних табу. Головне при цьому не піддаватися збентеженню та пам’ятати, що такі питання – це природно та нормально. Кожній представниці прекрасної статі слід підвищувати поінформованість у питаннях жіночого здоров’я і чуйно стежити за особистим станом. Бажано не нехтувати відвідуванням гінеколога і записуватися на прийом хоча б раз на пів року. Слід пам’ятати, що профілактичні заходи грають важливу роль в збереженні та підтримці жіночого здоров’я.

Профілактика гінекологічних захворювань

При перших тривожних симптомах слід звертатися до лікаря. Раннє виявлення гінекологічного захворювання – це високий шанс на те, що все обійдеться з мінімальними збитками для здоров’я. Кровотеча в середині циклу або після статевого акту, часті сечовипускання, що супроводжуються печінням, біль у тазовій ділянці, порушення менструального циклу – це ще далеко не весь список ознак, через появу яких слід терміново звернутися до гінеколога. Зволікання часу у такій ситуації може привести до катастрофічних наслідків.

Поради гінеколога

  • регулярно перевіряйте стан здоров’я
  • ведіть здоровий спосіб життя
  • дотримуйтесь правильного харчування
  • приділяйте значну увагу білизні
  • підтримуйте оптимальну масу тіла

Не варто нехтувати проблемами, що виникають у сфері жіночого здоров’я. За дотримання всіх заходів профілактики, можна запобігти розвитку серйозних патологій. А при своєчасному відвідуванні лікаря розпізнати хворобу на ранній стадії та збільшити ймовірність успішного лікування.