10 вересня – Міжнародний день гінекологічного здоров’я

День гінекологічного здоров’я

10 вересня – Міжнародний день гінекологічного здоров’я, цей день відзначається в багатьох країнах щороку починаючи з 2000 року з метою підвищити обізнаність з питань гінекологічних, сексуальних та пов’язаних з ними, психічних проблем жінок.

Гінекологічне здоров’я – поняття дуже широке: кожен день жінки з гінекологічними проблемами страждають, часто відчуваючи, що не можуть поділитися тим, що відбувається через збентеження або страх. Іноді це змушує жінку шукати раннього втручання. Важливо розвивати культуру турботи про своє здоров’я з дитинства!

Поради гінеколога на кожний день

  • Регулярно відвідувати гінеколога. Багато жінок вважають, що якщо нічого не болить, то немає сенсу відвідувати лікаря. Це невірна позиція. Відвідувати лікаря необхідно як мінімум раз на рік, навіть при гарному самопочутті.
  • Завжди звертайте увагу на виділення зі статевих шляхів – це звичайні супутники жінки, які постійно (в тій чи іншій мірі) присутні в її житті. В той же час, характер цих виділень змінюється і в залежності від фази менструального циклу, і в разі розвитку будь-якого захворювання. Слідкуйте за виділеннями і зможете помітити перші ознаки недуги до того, як він завдасть значної шкоди вашому організму.
  • Пам’ятайте про безпечний секс! Лікарі-гінекологи впевнені, що нехтувати безпечним сексом не варто навіть у тому випадку, якщо ви повністю впевнені у своєму партнері.
  • Дозуйте навантаження! Молоді мами з дітьми на руках, підтягнуті спортсменки у тренажерному залі, дівчата у магазині з важкими пакетами – знайома картина? У той же час, жіночий організм за своєю анатомічною будовою не призначений для серйозних силових навантажень та підняття важких предметів.
  • Прищеплюйте дітям культуру статевого життя і з дитинства привчайте дівчаток дотримання правил особистої інтимної гігієни. Незважаючи на делікатність проблеми, мама обов’язково повинна обговорювати зі своєю донькою питання статевого життя і контрацепції, (особливо коли дівчинці виповниться 12-13 років). Подолати психологічний бар’єр дуже важливо, адже стороння інформація може виявитися згубною. Поясніть підлітку, що турбота про збереження свого здоров’я, допоможе юній представниці прекрасної статі уникнути багатьох «жіночих проблем» в майбутньому.

Наостанок зазначимо, що важливим фактором збереження здоров’я є довірчі відносини між лікарем і пацієнтом. Саме тому фахівці рекомендують жінці мати «свого» лікаря, який повністю влаштовує манерою спілкування і кваліфікацією.