26 листопада – Міжнародний день боротьби з ожирінням

День боротьби з ожирінням

4 березня – Всесвітній день боротьби з ожирінням (World Obesity Day). Він відзначається щорічно з 2015 року з метою підвищення уваги до проблеми ожиріння та сприяння профілактики цієї хвороби. Ожиріння є однією з найбільш поширених проблем здоров’я у всьому світі.

Ожиріння та зайва вага

Ожиріння – це переважно один із наслідків порушення здорового способу життя людини. Воно призводить до подальших ускладнень і стає причиною інших серйозних захворювань. Якщо 20-30 років тому проблема ожиріння була темою обговорення окремих людей, які дбають про здоровий спосіб життя та ведуть його, а також лікарів-дієтологів, то сьогодні ожиріння та зростання кількості людей з надмірною вагою перетворилися на одну з серйозних загроз для здоров’я людства, яку нерідко ставлять в один ряд із захворюваннями серцево-судинної системи та онкозахворюваннями. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ожиріння є однією з найбільш загрозливих проблем здоров’я в усьому світі. Більше 1 мільярда дорослих та 41 мільйон дітей понаднормативно важать. У США ожиріння стало епідемією, 40% дорослих і 20% дітей страждають від цієї хвороби.

Шкідливість ожиріння

Зайва вага призводить до серйозних проблем зі здоров’ям. Надмірна вага порушує та пошкоджує внутрішні органи та впливає на їх роботу. Часто при ожирінні трапляється такий симптом, як підвищений артеріальний тиск. При цьому м’язи серця починають збільшуватися, а кровопостачання серця погіршується, і надалі можуть розвинутися ішемічна хвороба серця, порушення ритму. Що дуже часто призводить до інфаркту та інсульту. Ще один симптом ожиріння – це пригнічений психологічний стан, який призводить до падіння самооцінки та замкнутості. Наслідком стає неповноцінний спосіб життя.

Всесвітній день боротьби з ожирінням спонукає до дій, які допомагають боротися з цією проблемою. Він пропагує здоровий спосіб життя, розповідає про правильне харчування та регулярну фізичну активність. Також у цей день проводяться конференції, семінари, воркшопи, спрямовані на підвищення уваги до проблем ожиріння та розширення знань про нього. Основним направленням Всесвітнього дня боротьби з ожирінням є підвищення уваги до проблеми ожиріння та залучення до боротьби з цією хворобою.