3 березня – Міжнародний день охорони здоров’я вуха та слуху

День слуху

3 березня – Міжнародний день охорони здоров’я вуха та слуху.

Слух – один із найбільш значущих органів чуття людини. Це перше почуття, яке формується у дитини. Ще в утробі матері він починає чути і впізнавати навколишні звуки. Інтенсивність звуку, що викликає у вусі найслабше слухове відчуття, у мільярди разів менше, ніж аналогічна інтенсивність світла. Він може лише розрізняти величезний діапазон звуків, а й точно визначати просторове перебування їх джерела. Таким чином дозволяє нам почуватися в безпеці.

Людське вухо – це маленьке диво, а його здатність чути є унікальною. Кожне вухо індивідуальне, як відбитки пальців, і здатне виявляти, розпізнавати та розрізняти до мільйона різних звуків. Проблема діагностики, лікування та реабілітації патології слуху залишається актуальною у всьому світі. Особливого значення вона має у дитячому віці, від стану слуху дитини залежить розвиток мови та соціалізація дитини.

Чому виникають вади слуху?

Вади слуху можуть розвиватися внаслідок деяких генетичних факторів, ускладнень при пологах, а також внаслідок інфекційних хвороб, хронічних вушних інфекцій, прийому певних лікарських засобів, впливу надмірного шуму та у процесі старіння.

На що мають звернути увагу батьки?

Якщо Ваш малюк не реагує на звуки, не повертає голову у напрямку звуку, не вимовляє хоча б кілька слів у віці 12 місяців, не розмовляє у старшому віці або розмовляє гірше, ніж його однолітки, не вимовляє звуків, “пропускає” закінчення слів, просить повторити, що було сказано, включаючи голосно музику та телевізор або якщо в школі дитина погано реагує на питання, розсіяні на заняттях, з відмінника перетворюється на “неуспішного” – це тривожний дзвіночок! Якщо вам здається, що ваш малюк має проблеми зі слухом, терміново звертайтеся до професіоналів.

Своєчасна діагностика слуху – запорука успішного слухомовного розвитку та реабілітації дітей із порушенням слуху.