16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування

День здорового харчування

16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування. Його запровадили з метою поширення інформації та підвищення свідомості людей про здорове харчування. Метою заходу є просування зміни харчових звичок на більш корисні.

Важливість здорового харчування

Здорове харчування – це хороший імунітет, міцна нервова система і нормалізація ваги, а також прагнення до здорового та тривалого життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) більшість всіх захворювань людини пов’язана з харчуванням. Останні медичні дослідження свідчать про те, що люди з надмірною масою тіла схильні до значно тяжчого перебігу більшості хвороб. У зв’язку з цим вагомість здорового, збалансованого харчування з використанням якісних та безпечних продуктів збільшилась у рази. Здорове харчування сьогодні перестало бути просто модною темою, перетворившись на вимогу часу. Ті ж дослідження стверджують, що більш ніж на 50% стан здоров’я залежить від способу життя. І несприятливими факторами є шкідливі звички, гіподинамія та нераціональне харчування. Перейти до здорового способу харчування може кожний. Це тільки вважається, що правильне харчування – нудно, складно та дорого. Насправді здорове харчування не вимагає великих витрат. Страви можуть бути дуже смачні та при цьому прості.

Принципи здорового харчування

В основі принципів здорового харчування баланс життєво необхідних компонентів. Гармонійне споживання білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мінеральних речовин сприяє покращенню здоров’я. Правильне здорове харчування дозволяє раціонально використати ресурси організму. Воно забезпечує людині повноцінний розвиток, зростання, життєву енергію та гарне самопочуття. Концепція раціонального харчування заснована на тому, що харчування покликане давати людині всі компоненти та речовини, необхідні для повноцінної активної життєдіяльності, продовжуючи цей період та зміцнюючи здоров’я людини. Раціональне харчування має бути повноцінним, різноманітним за продуктами та видами страв. Збалансованим по компонентах залежно від віку людини, виду її діяльності та стану здоров’я.

Всесвітній день здорового харчування створений для того, щоб кожна людина замислилася про своє здоров’я та раціон. Здоровий спосіб життя, елементом якого є культура харчування, має стати потребою кожної цивілізованої людини. Підтримка здорового способу життя включає більше, ніж просто правильне харчування. Вам також потрібно займатися спортом та звести стрес до мінімуму.