
Бронхіальна астма у дітей
Бронхіальна астма – це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів. Воно характеризується періодичними епізодами обструкції повітряного потоку внаслідок набряку, бронхоспазму та підвищеного утворення слизу.
Бронхіальна астма буває у людей різного віку, але найчастіше зустрічається у дітей. Це одне з найпоширеніших хронічних дитячих захворювань у світі. Бронхіальна астма більше нагадує комплекс клінічних захворювань, ніж окремий стан.
Симптоми бронхіальної астми
Основний симптом чітко простежується у визначенні астми – це періодичні труднощі дихання, а також:
- хрипи
- задишка
- кашель
- дискомфорт, відчуття здавленості у грудній клітині
Часто перші симптоми виявляються в дітей віком до 10 років — тоді, коли імунітет не сформований остаточно. Радимо відповідально підійти до вибору медичного центру для подальшої діагностики та лікування. Адже навіть за неможливості повного лікування, хороший фахівець підбере ефективне лікування повного контролю над перебігом і проявом захворювання в дитини.
Діагностика бронхіальної астми
Фахівець у першу чергу вислухає скарги пацієнта, поставить необхідні питання. Після чого направить на клініко-функціональне обстеження для оцінки оборотності ураження бронхів. На алергологічне обстеження (шкірні тести з алергенами, аналіз сироватки крові) та виключить ймовірність інших захворювань. Найважливішим пунктом діагностики є ретельний збір даних про супутні захворювання, умови життя, спадковість, який вкаже на причини виникнення, інтенсивність симптомів, наявність алергічних реакцій. В окремих випадках може знадобитися рентгенологічне дослідження, бронхоскопія, додаткові дослідження функціональності роботи бронхів та легень загалом. Усі ці обстеження доступні у нашому центрі на сучасному обладнанні під контролем досвідчених фахівців.
Лікування бронхіальної астми
На жаль, у наш час лікарі не можуть повністю вилікувати хворого з астмою. Але фахівець може підібрати ефективне лікування, яке допоможе швидко усунути симптоми астми (різні інгаляційні засоби, що розслабляють поверхню бронхів і знімають спазм), а згодом перевести захворювання на стабільну ремісію (періоду без проявів симптомів), щоб уникнути появи нападів у майбутньому. Таким чином, мета роботи наших пульмонологів – привести захворювання під контроль. Наблизити пацієнта ефективно підібраним лікуванням до максимально тривалої ремісії. Жоден медичний центр не забезпечить пацієнту повного одужання, але досвідчений лікар у перевіреному центрі зможе підібрати таку тактику лікування, при якій людина, яка страждає на це захворювання, зможе забути про астму на десятки років.
Пульмонологічне відділення Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні має велику лікувально-діагностичну базу. До роботи з дітьми Запоріжжя та Запорізької області, що хворіють на бронхіальну астму, залучаються досвідчені пульмонологи, які регулярно проходять курси підвищення кваліфікації та ведуть науково-дослідну діяльність.