Про лікаря
Лікар-спеціаліст з гінекології дитячого та підліткового віку. Постійний учасник науково-практичних заходів щодо підвищення кваліфікації.
Підрозділ
Освіта, курси, стажування
2021 р. – НМАПО імені П. Л. Шупика, спеціалізація “Гінекологія дитячого та підліткового віку”
2021 р. – Інтернатура в ЗМАПО за спеціальністю “Лікар-акушер-гінеколог”
2018 р. – ЗДМУ за спеціальністю “Лікувальна справа”
Пріоритетні напрямки:
- профілактика інфекційних захворювань статевої сфери
- лікування порушень менструального циклу, дисменореї (болючі менструації)
- консультування щодо контрацепції та попередження небажаної вагітності
- діагностика та лікування запальних захворювань зовнішніх та внутрішніх статевих органів та ін.
Необхідно звернутися до лікаря–гінеколога, якщо є прояви:
- болі в животі
- наявність виділень із піхви
- порушення менструального циклу
- одержання травми в області вульви або промежини
- поява новоутворень на статевих органах
- кров’янисті виділення зі статевих шляхів
- скарги на свербіж чи біль у сфері зовнішніх статевих органів
Консультація дитячого гінеколога включає візуальний огляд, оцінку стадії статевого дозрівання, а також огляд за допомогою інструментів, призначених саме для дітей і виключають заподіяння будь-яких пошкоджень. Огляд проходить дуже делікатно, враховуючи вік та психологічний дискомфорт маленької пацієнтки.
Планові консультації дитячого гінеколога
1 рік. У грудному і ранньому дитячому віці можуть бути виявлені вади розвитку репродуктивних органів – найчастіше це аномалії будови зовнішніх статевих органів, крім того, у цей період часто зустрічаються синехії малих статевих губ, вульвовагініти.
5-6 років. На цьому етапі важливо відстежити ознаки можливого передчасного статевого дозрівання (розвиток молочних залоз, зростання волосся в пахвовій та лобковій областях), пов’язаного з порушеннями в ендокринній системі.
10-11 років. Після проявів вторинних статевих ознак фахівець має оцінити рівень їх розвитку, і навіть дослідити пристрій зовнішніх статевих органів щодо відповідності нормам.
13-14 років. Якщо батьки бачать, що досі вторинні статеві ознаки все ще не сформовані, обов’язково слід звернутися до фахівця.
Після 14-15 років. Дівчинка має відвідувати гінеколога щорічно. У дитячій гінекології особлива увага приділяється пубертатному періоду: у цей час часто даються взнаки проблеми з менструальним циклом (нерегулярні або тривалі менструації), а також дисменорея (менструації, що супроводжуються болем у нижніх відділах живота, запамороченням, блюванням).
Якщо ви помітили відхилення у розвитку вашої дитини (підлітка) – звертайтесь за допомогою до профільних фахівців ЗОКДЛ. Лікар-гінеколог тактовно проведе огляд, призначить необхідні діагностичні обстеження, надасть рекомендації щодо лікування.