Про лікаря

Лікар-спеціаліст з гінекології дитячого та підліткового віку. Постійний учасник науково-практичних заходів щодо підвищення кваліфікації.

Підрозділ

Консультативна поліклініка

Освіта, курси, стажування

2021 р. – НМАПО імені П. Л. Шупика, спеціалізація “Гінекологія дитячого та підліткового віку”

2021 р. – Інтернатура в ЗМАПО за спеціальністю “Лікар-акушер-гінеколог”

2018 р. – ЗДМУ за спеціальністю “Лікувальна справа”

Пріоритетні напрямки:

 • профілактика інфекційних захворювань статевої сфери
 • лікування порушень менструального циклу, дисменореї (болючі менструації)
 • консультування щодо контрацепції та попередження небажаної вагітності
 • діагностика та лікування запальних захворювань зовнішніх та внутрішніх статевих органів та ін.

Необхідно звернутися до лікаря–гінеколога, якщо є прояви:

 • болі в животі
 • наявність виділень із піхви
 • порушення менструального циклу
 • одержання травми в області вульви або промежини
 • поява новоутворень на статевих органах
 • кров’янисті виділення зі статевих шляхів
 • скарги на свербіж чи біль у сфері зовнішніх статевих органів

Консультація дитячого гінеколога включає візуальний огляд, оцінку стадії статевого дозрівання, а також огляд за допомогою інструментів, призначених саме для дітей і виключають заподіяння будь-яких пошкоджень. Огляд проходить дуже делікатно, враховуючи вік та психологічний дискомфорт маленької пацієнтки.

Планові консультації дитячого гінеколога

1 рік. У грудному і ранньому дитячому віці можуть бути виявлені вади розвитку репродуктивних органів – найчастіше це аномалії будови зовнішніх статевих органів, крім того, у цей період часто зустрічаються синехії малих статевих губ, вульвовагініти.

5-6 років. На цьому етапі важливо відстежити ознаки можливого передчасного статевого дозрівання (розвиток молочних залоз, зростання волосся в пахвовій та лобковій областях), пов’язаного з порушеннями в ендокринній системі.

10-11 років. Після проявів вторинних статевих ознак фахівець має оцінити рівень їх розвитку, і навіть дослідити пристрій зовнішніх статевих органів щодо відповідності нормам.

13-14 років. Якщо батьки бачать, що досі вторинні статеві ознаки все ще не сформовані, обов’язково слід звернутися до фахівця.

Після 14-15 років. Дівчинка має відвідувати гінеколога щорічно. У дитячій гінекології особлива увага приділяється пубертатному періоду: у цей час часто даються взнаки проблеми з менструальним циклом (нерегулярні або тривалі менструації), а також дисменорея (менструації, що супроводжуються болем у нижніх відділах живота, запамороченням, блюванням).

Якщо ви помітили відхилення у розвитку вашої дитини (підлітка) – звертайтесь за допомогою до профільних фахівців ЗОКДЛ. Лікар-гінеколог тактовно проведе огляд, призначить необхідні діагностичні обстеження, надасть рекомендації щодо лікування.