Дитяче УЗД Запоріжжя

Дитяче УЗД

Ультразвукове дослідження (УЗД) – це один з основних видів обстеження, дуже ефективний, неінвазивний, високоінформативний та безпечний.

Використання УЗД не має жодних негативних наслідків для здоров’я дитини. А це дуже важливо, коли йдеться про маленьких пацієнтів. Недарма УЗД визнано єдиним видом діагностики, що не має жодних обмежень за тривалістю процедур та їх частотою. Ультразвуковий скринінг призначають при спостереженні дітей у віці до року, у старшому віці рекомендується проходити УЗ-обстеження раз на 1-3 роки.

Коли потрібно робити УЗД?

З метою профілактики та для своєчасного виявлення перших ознак розвитку тієї чи іншої патології, типової для кожної вікової категорії, існують свої рекомендації. Однорічній дитині потрібно провести ультразвукове дослідження органів черевної порожнини та нирок для оцінки стану органів травлення. Дослідження проводиться вже після того, як дитина перейшла на харчування за загальним столом. Обов’язково треба провести комплексне обстеження стану здоров’я дитини перед її вступом до школи. Це важливо, оскільки шкільна пора – час незвичних навантажень, пов’язаних із навчанням. У цей період потрібно пройти ультразвукову діагностику щитоподібної залози, серця, органів черевної порожнини та нирок, при необхідності – шлунка. Дівчаткам у віці 5-6 років рекомендується проводити обстеження органів малого тазу – матки та яєчників, тому що саме у цьому віці можна оцінити їхню анатомічну структуру та наявність особливостей. Батькам необхідно провести повне обстеження дитини перш ніж віддавати її у спортивну секцію – у такому разі треба зробити ЕКГ, УЗД серця, відвідати педіатра та кардіолога.

Не менш важливо пройти обстеження у підлітковому віці. Адже це складний період статевого дозрівання, коли організм зазнає сильних змін. Дівчинці-підлітку необхідно буде відвідати гінеколога та зробити ультразвукову діагностику органів малого тазу. А хлопчикам – андролога чи уролога, пройти УЗ-дослідження мошонки. І хлопчикам, і дівчаткам потрібно обстежитися в ендокринолога та пройти УЗД щитоподібної залози, що є вкрай актуальним для нашого екологічно несприятливого регіону.

Ультразвукове дослідження дитини

Основні види УЗД, які призначаються маленьким пацієнтам:

 • головного мозку
 • шийного відділу
 • серця
 • органів черевної порожнини
 • тазостегнових суглобів
 • вилочкової залози

Інші види ультразвукового дослідження дітям призначаються у разі потреби, при підозрі на виникнення патологій.

Особливості проведення УЗД дитині

Для створення сприятливого стану під час проведення УЗД дітям рекомендується:

 • саме дослідження має відбуватися у формі гри
 • проводити його в присутності мами (УЗД головного мозку немовляти можна зробити під час годування груддю)
 • намагатися мінімально розкривати тіло малюка (в одязі дітки почуваються більш захищеними)
 • перед процедурою маленькому пацієнту можна дати помацати датчик і показати екран, назвавши його “телевізором”
 • після ультразвукового дослідження можна “заохотити” малюка (нова іграшка, солодощі та інше)

Всі види УЗД для дітей Запоріжжя, та Запорізької області проводяться у Запорізькій обласній клінічній дитячій лікарні. Багатопрофільна клініка оснащена необхідним сучасним обладнанням. В закладі працюють висококваліфіковані фахівці. Звернення до цього медичного закладу гарантує якісну діагностику.