Сурдологічний кабінет

У складі консультативної поліклініки працює сурдологічний кабінет, в якому проводиться діагностика і лікування різних видів приглухуватості, надаються рекомендації щодо слухопротезування сучасними апаратами. Лікарі та педагоги сурдологічного кабінету проводять консультативні заняття з реабілітації дітей з кохлеарними імплантами та слуховими апаратами. За потребою спеціалісти кабінету встановлюють медичні показання для визначення дитини категорії “дитина з інвалідностью”.

Із методів діагностики використовується отоларингологічне, аудіологічне, сурдопедагогічне, психіатричне та неврологічне обстеження. Аудіологічне обстеження включає комплекс діагностичних суб’єктивних та сучасних об’єктивних методів дослідження слуху у дітей. В кабінеті наявне обладнання для проведення аудіологічного скринінгу новонароджених. Особливо важливим є дослідження слуху у недоношених дітей і дітей з соматичними захворюваннями, так як у них досить високий ризик виникнення порушень слуху та слухової нейропатії. Сурдопедагогічна реабілітаційна робота включає розвиток слухового сприймання, формування мовлення та вимови, розвиток комунікативних здібностей у дітей із загальним недорозвитком мовлення з використанням візуалізації процесів формування мовлення.

Будьте уважні до своїх дітей! Якщо Ваша дитина не реагує на звуки, не може визначити їх джерело або невиразно вимовляє окремі склади і слова, завітайте до фахівців сурдологічної служби. В нашій лікарні є всі можливості для діагностики та обстеження.