Катамнестичний кабінет

Катамнестичний кабінет консультативної поліклініки надає допомогу новонародженим з групи ризику. Протягом перших 4 років життя послуги медичного супроводу отримують передчасно народжені діти, малюки з перенесеними захворюваннями в періоді новонародженості, вродженими вадами, проблемами фізичного та нервово-психічного розвитку.

Спеціалісти кабінету проводять моніторинг показників фізичного розвитку дитини (маса тіла, зріст, обвід голови), когнітивного, моторного розвитку (загальної і дрібної моторики), координації рухів, розвитку мови та її розуміння, соціоемоційного та адаптивного розвитку. За потребою лікар-педіатр катамнестичного кабінету скерує дитину на консультацію до невролога, ортопеда, офтальмолога, сурдолога, імунолога, логопеда, фізичного терапевта та інших спеціалістів Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні. Доступні також лабораторні, ультразвукове та рентгенологічне обстеження. За результатами всебічного обстеження формується індівідуальна програма реабілітації малюка. Послуги медичної реабілітації немовлят, які народилися передчасно/або хворими можливо отримати на базі педіатричного відділення для дітей грудного віку або центру медико-соціальної рабілітації Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні.

Наши спеціалісти тісно спіпрацюють с батьками новонароджених. Їм надаються рекомендації щодо грудного вигодовування, введення прикормів, щоденного догляду за дитиною. Завдяки регулярним відвідуванням батьків з малечею кабінету катамнестичного спостереження вдається попередити розвиток низки порушень у фізичному та нервово-психічному розвитку.