Рентгенологічне відділення

Рентген та ультразвукове дослідження (УЗД) в Запорізькій обласній клінічній дитячій лікарні здійснюється у цілодобовому режимі. В разі необхідності діагностика може здійснюватися за місцем надання послуги за допомогою переносних апаратів.

Рентгенодіагностика

Рентген використовується в медичній практиці вже більше ста років. Наразі таке обстеження є швидким, достовірним та безпечним.

Рентгенологічне дослідження доцільно задіяти у випадках:

  • травмування – щоб встановити наявність перелому, його обсяг та кількість уламків
  • діагностики захворювань кісток та суглобів
  • дослідження м’яких тканин, для структури яких УЗД є малоінформативним

В Запорізькій обласній клінічній дитячій лікарні проводяться рентгенографічні дослідження опорно-рухової системи, органів грудної порожнини, кишківника, нирок тощо.

Ультразвукове дослідження (УЗД)

УЗД – це дослідження стану тканин і органів з використанням ультразвукових хвиль.
Достовірний діагноз при УЗД можна отримати тільки за умови додержання двох вимог: наявність сучасного ефективного апарату та досвідченого лікаря. Саме такого підходу дотримуться у Запорізькій обласній дитячій лікарні. У нас використовують апарати експертного класу. Термін “експертний клас” означає, що апарат призначений для поглибленої та всебічної діагностики, є найбільш сучасним та потужнім, має повний набір датчиків та приставок.

За домомогою УЗД фахівцями відділення виявляються захворюваня щитовидної залози, молочних залоз, серця, судин, органів черевної порожнини, нирок та наднирників, органів малого тазу та інше.