Функціональна діагностика

Відділення функціональної діагностики – підрозділ лікарні, оснащений діагностичною апаратурою, яка дає змогу в повному обсязі проводити функціональні дослідження органів та фізіологічних систем дитячого організму. На базі підрозділу обстежуються діти, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в Запорізькій обласній клінічній дитячій лікарні та пацієнти, які звертаються до консультативної поліклініки. За доступністю, ефективністю та безпечністю для пацієнтів функціональна діагностика не має рівних аналогів у медицині. Ці методи дозволяють швидко та точно вирішувати питання діагностики значної кількості захворювань, в результаті цього лікування буде своєчасним та ефективним. Методики функціональної діагностики не мають протипоказів до призначення та порівняно прості у виконанні.

Функціональні методи обстеження:

  • електрокардіографія – метод графічної реєстрації електричних потенціалів виникаючих при роботі серця. Електрокардіографія проводиться з метою діагностування порушень ритму, провідності, гіпертрофії відділів серця.
  • ехокардіоскопія – дослідження функції та органічних уражень серця за допомогою ультразвукових хвиль.
  • холтерівське моніторування – безперервна (24 годинна) реєстрація електрокардіографії з метою виявлення порушення ритму серця, небезпечних для життя аритмічних епізодів, що супроводжуються втратою свідомості, прихованої ішемії міокарду, виявлення причин болю в ділянці серця.
  • спірографія – метод графічної реєстрації змін легеневого об`єму при виконанні дихальних рухів. Оцінює функцію легень. Оцінюється бронхіальна прохідність, ємкість легень, реакція цих показників на різні варіанти дихання, фізичне навантаження.
  • реоенцефалографія – дослідження кровонаповнення судин головного мозку. Цей метод дозволяє отримати графічну інформацію про стан мозкового кровообігу при різних захворюваннях.
  • реовазографія – дослідження периферичних судин верхніх та нижніх кінцівок.
  • ехоенцефалографія – метод діагностики внутрішньочерепних уражень за допомогою ультразвукових хвиль.
  • електроецефалографія – метод обстеження головного мозку, що заснований на реєстрації його електричних потенціалів. Дозволяє оцінити біоелектричну активність головного мозку. Обов`язкова при визначенні причин судомних нападів, втрати свідомості, мимовільних рухів.