14 червня – Всесвітній день донора крові

День донора крові

14 червня – Всесвітній день донора крові (World Blood Donor Day). Цього дня ми висловлюємо щиру подяку тим людям, які здають свою кров та її компоненти. Це необхідно для порятунку людських життів. І маємо на меті привернути увагу до необхідності участі у регулярному добровільному донорстві.

Донорство крові

Сьогодні, незважаючи на революційні технологічні зміни та накопичені наукові знання, донорська кров та її компоненти досі залишаються практично незамінними ресурсами охорони здоров’я. Впровадження та поширення сучасних методів лікування змінило характер надання трансфузіологічної допомоги пацієнтам. А донорство крові та її компонентів стало одним із базових факторів розвитку високотехнологічної медичної допомоги. Багато методів надання медичної допомоги в онкології, онкогематології, трансплантології та імунології, засновані на агресивних втручаннях у біологічні процеси організму, у переважній кількості випадків мають на увазі зупинку або придушення механізмів кровотворення. У всіх цих ситуаціях як замісна терапія використовуються виключно компоненти донорської крові. Велике значення донорства охороні материнства і дитинства.

Саме слово “донор” походить від латинського “danare” – дарувати, тому що часто донори дарують іншим не тільки кров, а й життя. Донорство щодня рятує тисячі людей, але з кожним роком донорської крові потрібно більше. Одна порція крові може використовуватись для п’яти-шести пацієнтів, тобто один донор може врятувати 5-6 життів. Для лікування дітей у відділенні інтенсивної терапії Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні часто використовуються препарати та компоненти крові. Потреба в цих препаратах існує постійно.

Як стати донором крові та її компонентів?

  • зареєструватися на сайті donor.ua, та у своєму кабінеті донора запланувати донацію
  • у день візиту до центру служби крові легко поснідати, взяти з собою паспорт, ідентифікаційний номер

Що дає донорство?

  • два оплачувані вихідні на роботі – день здачі крові та ще один день протягом року на ваш вибір
  • грошова винагорода на харчування відразу після успішної кроводачі
  • омолодження власного організму та безкоштовний аналіз крові на кілька серйозних захворювань
  • і найголовніше – ви гарантовано стаєте причетними до порятунку чийогось життя, без ризику для свого

Звертаємось із проханням до небайдужих людей – стати донорами. Це дозволить врятувати життя та повернути здоров’я багатьох пацієнтів.