Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей

Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей у цілодобовому режимі надає реанімаційну допомогу та інтенсивну терапію з приводу критичних станів у складних неонатальних випадках (з порушенням свідомості, серцевої діяльності, станів, які потребують кисневої терапії або штучної вентиляції легень, а також при наявності вроджених вад, які потребують хірургічної корекції).

У відділенні  розгорнуто 12 ліжок, це найпотужніше профільне відділення в Запорізькій області. До відділення госпіталізуються діти від народження до 28 доби життя з пологових відділень та пологових будинків. Відділення забезпечене сучасним діагностичним, слідкуючим та лікувальним обладнанням для виходжування новонароджених з масою тіла при народженні від 500 грамів. Впроваджені сучасні методики діагностики та інтенсивної терапії: цілодобова енцефалографія, високочастотна вентиляція легень та всі види неінвазивної дихальної підтримки, введення сурфактантів, лікувальна гіпотермія при гіпоксії мозку.

У відділенні забезпечено:

 • аудіологічний скринінг
 • неонатальний скринінг у новонароджених (фенілкетонурії, вродженого гіпотиреозу, муковісцидозу, адреногенітального синдрому та інших захворювань)
 • офтальмологічний скринінг передчасно народжених дітей з гестаційним віком до 32 тижнів (більше 32 тижнів – за показаннями) та/або масою менш ніж 1500 г.

Такі профілактичні заходи дозволяють виявити проблеми на ранній стадії, коли їх можна вирішити без серйозних втручань.

На базі  відділення щорічно здійснюється до 80 хірургічних втручань при вроджених вадах кишківника, нирок, головного та спинного мозку, серця, легень. Також проводиться хірургічна корекція вроджених вад розвитку обличчя. Лікарі-офтальмологи виконують лазерні операції при ретинопатіях недоношених дітей. Успішний досвід роботи відділення за принципом “відкритої реанімації” дає можливість батькам безперешкодно відвідувати своїх дітей впродовж доби, залучатися до догляду та годування. Відділення одним з перших в Україні почало впроваджувати елементи так званого “методу кенгуру” для виходжування передчасно народжених дітей.

В складі відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей функціонує виїзна неонатологічна бригада невідкладної допомоги та інтенсивної терапії.  Основними завданнями виїзної реанімаційної бригади є надання консультативної допомоги та проведення інтенсивної терапії новонародженим в акушерських та дитячих стаціонарах області та під час транспортування дитини у спеціалізоване відділення Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні. В разі потреби, в найкритичніших випадках, дитина може бути доправлена медичною авіацією до Київського центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Втім, така необхідність, на щастя, виникає вкрай не часто. Професійний рівень та  досвід співробітників відділення інтенсивної терапії дозволяє успішно реагувати на найскладніші ситуації.

Показання до госпиталізації:

 • дихальна недостатність
 • ниркова недостатність
 • судомний синдром
 • важка форма гіпербілірубінемії
 • водно-сольові порушення
 • геморагічний, інфекційно-токсичний, опіковий та інші види шоку
 • передопераційної підготовки та післяопераційного виходжування
 • діти, що перенесли в родах гіпоксію і мають синдром поліорганної недостатності з порушенням пасажу в травній системі

Народження дитини – велика радість для родини. На жаль бувають ускладнення під час пологів, діти народжуються з вадами розвитку. В нашій лікарні забезпечено надання допомоги новонародженим на всіх етапах лікування у закладі: від первиної консультації чи госпіталізації до етапу реабілітації та спостередження у катамнестичному кабінеті впродовж перших трьох років життя.