Всесвітній тиждень серцевого ритму

Тиждень серцевого ритму

З вівторка першого повного тижня червня проводиться Всесвітній тиждень серцевого ритму. Його мета – сприяти поліпшенню діагностики, лікування та якості життя тих, хто страждає на аритмію. Традиційно протягом 7 днів кардіологи всього світу розповідають пацієнтам про важливість перевірки пульсу, яка може зменшити кількість раптових випадків смерті від зупинки серця та діагностування фібриляції передсердь.

Аритмія – це патологічна зміна ритмуту/або частоти серцевих скорочень. Існує кілька видів аритмій. Основними формами є прискорення скорочень серця (тахікардія), їх уповільнення (брадикардія), напади серцебиття (пароксизмальна тахікардія). У стані спокою середній показник для дорослої людини становить близько 70 ударів за хвилину для чоловіків та 75 ударів за хвилину для жінок. Частота серцевих скорочень у дітей залежить від віку, чим молодша дитина, тим вищий у неї пульс. Перебіг деяких аритмій може бути непомітним для хворого, інші супроводжуються неприємним відчуттям перебоїв, запамороченням, втратою свідомості. Проблеми із серцебиттям трапляються досить часто. Крім того, порушення серцевого ритму є одним із найпоширеніших патологічних станів серцево-судинної системи. Так, за приблизними підрахунками, лише в Україні людей з діагнозом “миготлива аритмія” налічується близько 1,5 мільйона.

Врятувати життя і попередити захворювання досить просто – потрібно виділити лише 60 секунд, щоб перевірити пульс. Найлегше це можна зробити завдяки приладу – пульсоксиметру, або ви можете помістити 3 пальці на зап’ястя протилежної руки та відчути пульсацію радіальної артерії. Якщо ваш пульс у спокої більше 100 або менше 50 за хвилину – це привід звернутися до сімейного лікаря, щоб уникнути захворювань серця. Слід зазначити, що серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смерті у світі — щороку вони забирають понад 17 мільйонів людських життів. Ризики виникнення аритмії можна знизити завдяки здоровому способу життя (зокрема, помірній фізичній активності, дотриманню режиму дня, відмові від шкідливих звичок), нормалізації ваги (ожиріння збільшує ймовірність появи аритмії), контролю стану здоров’я разом зі своїм сімейним лікарем.