ВІДДІЛЕННЯ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ 

(АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ З ЛІЖКАМИ ДЛЯ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ)

Анікін Іван Олександрович

завідувач відділення

Завідувач відділення – лікар-анестезіолог дитячий вищої кваліфікаційної категорії,  к.м.н., доцент кафедри дитячої хірургії та анестезіології ЗДМУ, діючий експерт МОЗ України за спеціальністю «неонатологія». Стаж роботи 23 роки.

Телефон відділення: (061) 764-31-83

Режим роботи відділення: цілодобово


Відділення розташоване на 2 поверсі лікувального корпусу

Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених у цілодобовому режимі  надає реанімаційну допомогу та інтенсивну терапію новонародженим з приводу критичних станів у складних неонатальних випадках (з порушенням свідомості, серцевої діяльності,  станів, які потребують кисневої терапії або штучної вентиляції легень, а також при наявності вроджених вад, які потребують    хірургічної корекції). 

У відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених розгорнуто 12 ліжок, це найпотужніше відділення в Запорізькій області.

До відділення госпіталізуються  діти від народження до 28 доби життя з пологових відділень та пологових будинків м.Запоріжжя та Запорізької області, обласного перинатального центру. Відділення забезпечене сучасним діагностичним,  слідкуючим та лікувальним обладнанням    для виходжування новонароджених з масою тіла при народженні від 500 грамів. Впроваджені сучасні методики діагностики та інтенсивної терапії – цілодобова енцефалографія, високочастотна вентиляція легень та всі види неінвазивної дихальної підтримки,  введення сурфактантів,  лікувальна гіпотермія при гіпоксії мозку.

На базі  відділення щорічно здійснюється до 80 хірургічних втручань  при вроджених вадах кишківника, нирок, головного та спинного мозку, серця,  легень. Також проводиться хірургічна корекція вроджених вад розвитку обличчя, лікарі-офтальмологи виконують   лазерні операції при ретинопатіях недоношених дітей.  

Мультидисциплінарний підхід у діагностиці та лікуванні із залученням лікарів різних спеціальностей забезпечує надання високоспеціалізованої допомоги новонародженим та недоношеним дітям, які мають важкі захворювання,   в повному обсязі  в умовах відділення, без потреби переведення в іншу лікарню. Лише діти, які мають критичні вроджені вади серця, після додаткового обстеження та надання необхідної медичної допомоги, за показаннями направляються до Центру дитячої кардіології та кардіохірургії м. Київ.

Позитивний досвід роботи відділення за принципом «відкритої реанімації»  дає можливість батькам  безперешкодно відвідувати своїх дітей впродовж доби, залучатися до догляду та годування, впровадження елементів «методу кенгуру» для виходжування передчасно народжених дітей. Колектив відділення послідовний прихильник грудного вигодовування новонароджених та  створює для цього всі умови.

У складі відділення функціонує виїзна неонатальна бригада невідкладної допомоги та інтенсивної терапії, яка  забезпечує транспортування новонароджених з пологових будинків  м.Запоріжжя та Запорізької області у стані будь-якої важкості. Реанімобіль укомплектовано сучасним обладнанням,  він фактично є палатою інтенсивної терапії на колесах. Завдяки роботі виїзної бригади інтенсивної терапії  щорічно близько 95% новонароджених транспортуються до відділення з використанням штучної вентиляції легень.

У відділенні забезпечено ведення електронної історії хвороби з використанням програми «Дорадо», що дозволяє більш коректно проводити розрахунок програми інфузійної терапії, парентерального харчування, архівувати дані обстеження та лікування пацієнтів. За дітьми, які лікувались у відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених в подальшому ведеться катамнестичне спостереження з елементами раннього втручання протягом першого року життя. Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених  є клінічною базою кафедри дитячої хірургії та анестезіології Запорізького державного медичного університету, що дає можливість поєднувати новітні наукові досягнення з практичним досвідом та досягати оптимальних лікувальних результатів. На базі відділення проходять навчання лікарі-інтерни, аспіранти; виконуються наукові роботи. Лікарі відділення щорічно є учасниками науково-практичних конференцій, конгресів, з’їздів як в Україні, так і за її межами.


Колектив відділення – це висококваліфіковані спеціалісти, які вміють не тільки досконало та швидко виконувати медичні процедури, але мають добрі серця, чуйні та уважні до дітей та батьків, завжди готові прийти на допомогу, навчити, підтримати.

 

Top