Пульмонологічне відділення


Окул Тетяна Іванівна

завідуюча  відділення

лікарка вищої категорії, стаж роботи за фахом 28 років.

Телефон відділення:

(061) 22-22-150

Пульмонологічне відділення надає спеціалізовану допомогу дітям м.Запоріжжя та Запорізькій області.

На базі пульмонологічного відділення проводиться надання  стаціонарної  допомоги  пацієнтам з хронічною бронхо-легеневою патологією. Госпіталізація пацієнтів у відділення  здійснюється через консультативну поліклініку імунологом, алергологом і пульмонологом.

На базі пульмонологічного відділення проводиться практично весь необхідний  обсяг  діагностичних і лікувальних маніпуляцій:

 загальноклінічні та біохімічні дослідження;
 бронхологіческое обстеження;
 визначення хлоридів поту;
 дослідження функції зовнішнього дихання;
 алергологічне шкірне тестування;
 бактеріологічне дослідження мокротиння з використанням баканалізатора.

Відділення оснащене достатньою кількістю компресорних небулайзерів, концентратором кисню, пульсоксиметр.

На базі відділення проходять лікування діти, які страждають змішаними і неалергічних формами бронхіальної астми, ускладненим перебігом пневмонії, пороками розвитку легенів, інтерстиціальними захворюваннями легенів,  бронхо-легеневої дисплазією. З метою верифікації діагнозу госпіталізуються діти з наявністю в анамнезі  рецидивів  обструктивного бронхіту.

В пульмонологічне відділення здійснюється госпіталізація всіх дітей області, з підозрою на муковісцидоз. Створено і постійно поповнюється реєстр дітей, хворих на муковісцидоз. Верифікація діагнозу проводиться на підставі молекулярно-генетичного обстеження, проведеного на базі Львівського інституту спадкової патології Академії наук.

В даний час проводиться робота по створенню реєстру хворих, які  потребують  спостереження з приводу бронхо-легеневої дисплазії. У зв'язку з виходжування  недоношених новонароджених з екстремально низькою масою тіла, які тривалий час перебували на ШВЛ, кількість хворих з бронхо-легеневої дисплазією щорічно збільшується, вимагає спостереження і лікування.

Для направлення на обстеження і лікування до відділення необхідно:

 направлення лікаря;
 довідка про відсутність контакту з інфекційними хворими;
 рентгенографії органів грудної клітини, проведені раніше;
 результати проведених раніше лабораторних та інструментальних обстежень.

Top