Коли треба звертатися до дитячого гастроентеролога

Проблеми з шлунково-кишковим трактом, на жаль, виникають не тільки у дорослих, а і у дітей віком від трьох до вісімнадцяти років.

У всіх дітей хоча б раз в житті болів живіт. Це відбувається через надмірну дитячу допитливість – дітки люблять все пробувати на смак, тому отруюються, заражаються різноманітними інфекціями. Діти, так само як і дорослі схильні до впливу стресів, поганої екологічної ситуації, малорухливого способу життя, але у випадку дітей всі ці шкідливі фактори накладаються на зростаючий дитячий організм, що підвищує ризик гастроентерологічних захворювань. Але якщо в одних випадках подібні проблеми вирішуються дуже швидко і самотужки, то у разі загострень обов’язково треба звертатися до лікарів.

Дитячий гастроентеролог – це фахівець, який займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту у дітей.

Особливо батьків повинні насторожити наступні прояви у дитини:
болі в животі,поганий апетит, знижена вага, запори чи діарея, чергування проносів і закрепів, неперетравлені  шматочки їжі в калі, прожилки крові, незвичайний колір (білястий, чорний, занадто світлий, пінистий),нудота, що посилюється після прийому їжі, блювота, постійне відчуття голоду, відчуття перенасичення, відрижка, печія, кислий смак в роті,підвищене газоутворення в кишечнику (метеоризм), здуття живота,неприємний запах з рота, наліт на язиці,свербіж і болі в ділянці анального отвору, «скрегіт» зубів вночі. Якщо у дитини спостерігаються такі скарги – звертайтеся до лікаря-гастроентеролога дитячого.

Зволікання може стати причиною серйозних захворювань.

Матеріал підготувала Марина Макієва, лікар-гастроентеролог дитячий консультативної поліклініки КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР

Top