Коли треба звернутися на консультацію до імунолога?

Пом'ятаємо, що дитини припустимо хворіти на ГРВІ до 6-8 разів на рік. Коли дитина часто хворіє, і знову і знову лікується, необхідно подумати про загальну причину, яку можливо ми не беремо до уваги - це імунні порушення.

Втрата дорогоцінного часу може привести до ранніх ускладнень і незворотних змін в організмі.

Коли виникає думка у батьків: «А чи не час піти на консультацію до імунолога?», важливо відповісти на кілька запитань:

- Як протікає захворювання?
- Ускладнюється ли ГРВІ? 
- Одужує дитина повністю, як кажуть «світлі проміжки» бувають? 
- Чи є причина хвороб (наприклад, дитина почала відвідувати дитячий колектив або старший братик пішов в школу)?

На першому місці при патології імунної системи виступають інфекції: отити, синусити, пневмонії по кілька разів на рік, перенесений сепсис, менінгіт, особливо якщо ці інфекції необхідно було лікувати в лікарні, та ще призначали антибіотик внутрішньовенно.Насторожують повторні фурункули, абсцеси, часті проноси, стоматити, грибкові інфекції. Відставання в наборі зросту і ваги - теж показник порушення роботи імунітету.Необхідно звернути увагу, якщо є поєднання інфекцій з алергічними і аутоімунні захворювання, стійке зниження лейкоцитів, тромбоцитів в загальному аналізі крові. Багато може розповісти сімейний і вакцинальний анамнез.Є ефективні способи виявлення імунодефіцитів і багато сучасних способів лікування. А якщо у Вас виникли питання, давайте розбиратися разом!

Запрошуємо на консультацію до дитячого імунолога щодня з 09.00 до 13.00, каб.2, 1 поверх консультативної поліклініки Запорізької обласної дитячої лікарні. 

Матеріал підготувала Бобкова Ольга Вікторівна, лікарка-імунолог поліклінічного відділення Запорізької обласної дитячої лікарні.

Top