14 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ПОІНФОРМОВАНОСТІ ПРО ПОРОКИ СЕРЦЯ

Щороку 14 лютого весь світ відзначає день поінформованості про вади серця.

Вади серця – це група захворювань, які викликані структурними порушеннями відділів серця, його стінок та клапанів. Принципово вони поділяються на набуті та вроджені вади.

Причиною набутих вад найчастіше є перенесений інфекційний ендокардит, ревматизм, ішемічна хвороба серця, тощо. Ця група захворювань характерна для людей старшого віку, та довгий час може не мати будь-яких симптомів. Але через деякий час може розвинутись такий стан, як хронічна серцева недостатність, який є небезпечним для життя хворого.

У педіатричній практиці більш поширені вроджені вади серця. Їх причиною є порушення процесу дозрівання серця під час розвитку плода, яке може бути викликане вживанням алкоголю,дією забруднюючих речовин, вірусів (так названа група TOCRH – інфекцій). Але, частіше, причину встановити майже неможливо.

Найбільш поширеними вадами серця є дефект міжпередсердної перегородки, дефект міжшлуночкової перегородки, відкрита артеріальна протока. Такі стани найчастіше виявляються у дошкільному віці,та можуть не турбувати дитину. Але такі вади, як тетрада Фалло, транспозиція магістральних артерій – проявляються ще з внутрішньоутробного віку, і несуть пряму загрозу життю та здоров’ю дитини.

Основними симптомами прогресуваннявроджених вад серця є: задишка, відчуття серцебиття, посиніння шкіри, зниження фізичної активності та схильність до частих захворювань легеневої системи(пневмонії, бронхіти).

Якщо Ви помітили такі симптоми у вашої дитини, то обов’язково зверніться до лікаря, де Ви отримаєте повноцінну діагностику та лікування.

Будьте здорові!

Матеріал підготувала - Рудова Олена Іванівна, лікар – кардіолог, нефролог, завідувачка кардіоревматологічим відділенням Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні.

Top