Міжнародний день слуху

Слух – один з найбільш значущих ��рганів чуття людини. Це перше почуття, яке формується у дитини. Ще в утробі матері він починає чути і дізнаватися навколишні звуки.

Слух - найгостріше людське відчуття. Інтенсивність звуку, що викликає у вусі найслабше слухове відчуття, в мільярди (!) Разів менше, ніж аналогічна інтенсивність світла. Він може не тільки розрізняти величезний діапазон звуків, але і точно визначати просторове знаходження їх джерела.Таким чином  дозволяє нам відчувати себе в безпеці.

Людське вухо - це маленьке диво, а його здатність чути унікальна. Кожне вухо індивідуальне, як відбитки пальців, і здатне виявляти, розпізнавати і розрізняти до мільйона різних звуків.

Проблема діагностики,лікування та реабілітації патології слуху залишається актуальною у всьому світі. Особливе значення вона має у дитячому віці, так від стіну слуху дитини залежить розвиток мови та соціалізація дитини.

Чому виникають вади слуху?

Вади слуху можуть розвиватися внаслідок деяких генетичних факторів, ускладнень під час пологів, а також в результаті інфекційних хвороб, хронічних вушних інфекцій, прийому певних лікарських засобів, впливу надмірного шуму та в процесі старіння.

На що повинні звернути увагу батьки?

Якщо Ваш малюк не реагує на звукине повертає голову в напрямку звуку,не промовляє хоча б декілька слів у віці 12 місяців, не розмовляє у старшому віці або розмовляє гірше, ніж його однолітки, не вимовляє звуків, «пропускає» закінчення слів, просить повторити, що було сказано,включа�� голосно музику та телевізор або якщо у школі дитина погано реагує на запитання, неуважна на заняттях, з відмінника перетворюється на «невстигаючого» - це тривожний дзвіночок!

Якщо вам здається, що у вашого малюка проблеми зі слухом, терміново звертайтеся до професіоналів.

Своєчасна діагностика слуху – запорука успішного слухомовного розвитку та реабілітації дітей з порушенням слуху.

Материал підготувала - Захарчук  Світлана Михайлівна,  лікарка–отоларинголог-сурдолог, завідувачка сурдологічного кабінету поліклінічного відділення КНП «ЗОКДЛ»ЗОР 

Використано дані Всесвітньої організації охорони здоров’я

Top