Грудне вигодовування | Дитяча лікарня Запоріжжя

Грудне вигодовування

Грудне вигодовування – це важлива частина процесу комунікації мами та малюка. Важко переоцінити рівень важливості грудного вигодовування для малюка. Материнське молоко – найкорисніше та безпечне харчування, яке можна запропонувати новонародженому.

Грудне вигодовування чи дитяче харчування?

Для багатьох це природний спосіб годування немовляти у перші дні життя, який згодом можна замінити, запропонувавши дитині суміш. Насправді роль грудного вигодовування значно вища, причому як для матері, так і для немовляти. Науково доведено, що це відіграє важливу роль у профілактиці неінфекційних захворювань. У грудному молоці міститься дуже велика кількість вітамінів, які неможливо синтезувати разом. Крім того, у грудному молоці є лактоферин – багатофункціональний білок, частина імунітету людини, який в принципі неможливо додати з суху штучну суміш.

Переваги грудного вигодовування для дитини

Неможливо переоцінити роль грудного вигодовування у формуванні повноцінного розвитку організму малюка. Материнське молоко забезпечує й оптимальне харчування, і максимальний захист від інфекцій. В ньому містяться всі важливі мікроелементи необхідні для здорового росту. Фізичний контакт між мамою і дитиною під час годування, сприяє виникненню у дитини відчуття спокою. Діти, яких годували грудним молоком, згодом рідше схильні до безлічі небезпечних захворювань. Вся справа в особливому складі жіночого молока: воно збагачене білками, вуглеводами, вітамінами, мікроелементами. При цьому склад змінюється залежно від віку дитини з урахуванням її потреб. Позитивний вплив грудного вигодовування на стан здоров’я зберігається протягом всього життя. Діти, вигодувані материнським молоком, значно менше хворіють, легше справляються з хворобами, більш активні, ніж діти, що вигодовувались штучними сумішами.

Переваги грудного вигодовування для мами

Процес годування груддю справляє заспокійливу дію не тільки на немовля, але й на маму. Під час грудного годування у жінки нормалізується кров’яний тиск та значно знижується рівень кортизолу. Крім того, воно є потужним засобом профілактики мастопатії, пухлин молочних залоз та інших жіночих хвороб. Грудне вигодовування сприяє швидшому відновленню звичайних кондицій в організмі жінки після пологів.

Переваги грудного вигодовування для родини

Годувати малюка груддю значно вигідніше, ніж штучними сумішами. Постійне купування дитячого харчування, в сучасних умовах, може значно погіршити фінансовий стан середньостатичної родини. Крім того, попри деякі незручності під час перебування в громадських місцях, природне харчування більш практичне і дозволяє економити значну частину сил та часу.

Поради щодо грудного вигодовування

Щоб вигодовування дитини пройшло успішно, необхідно скористатися деякими порадами:

  • якомога раніше прикладати дитину до грудей — протягом першої години після народження, якщо є така можливість
  • застосовувати виключно грудне вигодовування у перші шість місяців життя — тобто не давати дитині нічого більшого, навіть води
  • проводити годування новонародженої дитини у перші пів року життя на вимогу — так часто, як їй це потрібно

У перші дні частота прикладання дитини до грудей досягає 10-15 разів. Мама повинна давати малюкові груди за перших ознак занепокоєння. Надалі кількість прикладань зменшується. Згодом жінка чуйно вловлює голодний плач дитини та відрізняє її від плачу з інших причин. Частота годівлі скорочується до 5-7 разів на добу.