Запорізький обласний центр медико-соціальної реабілітації


Волотко Людмила Олександрівна

завідуюча  ЦЕНТРОМ

Центр розташовано на четвертому поверсі будівлі лікарні за адресою: м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, б.47

В Центрі створені умови для перебуванняматері та дитини або законного представника дитини: стаціонарних 10 ліжок, амбулаторно 20 ліжок. Харчування та перелік послуг для дітей з інвалідністю здійснюється за рахунок фонду наданий постановою кабінету міністрів від 27 березня 2019 року № 309.

Центр організовано для надання комплексної медичної, фізичної, психолого- педагогічної, соціальної реабілітації  для дітей віком від 0 до 18 років з різним ступенем рухових порушень та з обмеженнями життєдіяльності,  відповідно до індивідуальних планів реабілітації  та
з урахуванням індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю і  залученням до участі в  цьому процесі батьків або законних представників дитини.

Команда центру - це висококваліфіковані професіонали, які мають досвід роботи з дітьми різної тяжкості захворювання та інвалідності. Ми - мультидисциплінарна команда у складі якої працюють: лікар педіатр, дитячий психіатр та психологи, невролог дитячий, логопед, медичні сестри з реабілітації; соціальний педагог, який допоможе вашій дитині у адаптації до соціального життя; лікар з лікувальної фізкультури, лікар –ортопед, фізичний терапевт.

Медична реабілітація дітей та дітей з інвалідністю здійснюється за найсучаснішими міжнародними стандартами та за індивідуальною реабілітаційною програмою, що спрямована на відновлення обмежень життєдіяльності.

Фізична реабілітація дітей та дітей з інвалідністю передбачає відновлення та компенсацію втрачених
функцій організму, досягнення фізичної самостійності та активності, покращення фізичного стану життєдіяльності. Реабілітація здійснюється за індивідуальною програмою, що передбачає надання послуг з масажу, ортопедичної корекції, фізіотерапію (теплові процедури, грідромасажні та гальванічні ванни і т.д.), нейродинамічна терапія за Бобат.

Психологічна реабілітація здійснюється за наявності психологічних проблем, у випадках виявлення порушень та відхилень у психічній діяльності, поведінці дитини. На базі центру надають консультації та проводять психологічну та психічну корекцію психологи та психіатр. Також для корекції мови та мовлення надають свої послуги логопед та дефектолог.  Центр надає сукупність заходів реабілітації, спрямованих на відновлення або компенсацію порушених психічних функцій особистого і соціального статусу дитини, її психологічна адаптація до життєвої ситуації та формування в неї та батьків, або законних представників свідомої активної участі в реабілітаційному процесі.

Соціальна реабілітація спрямовується на коригування ставлення дітей з інвалідністю до своїх вад,
становища в сім'ї та суспільстві, виховання у них навичок до самообслуговування, адаптацію в навколишньому середовищі. Соціальна реабілітація передбачає навчання дитини з інвалідністю основних соціальних навичок (особиста гігієна, самообслуговування, пересування, спілкування тощо), пристосування побутових умов до потреб особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, педагогічну корекцію для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю з метою вироблення та підтримання навичок автономного проживання, стереотипів безпечної поведінки, самоаналізу та отримання навичок позитивного сприйняття себе та оточуючих, навичок спілкування. Для корекції соціального адаптування до навколишнього світу використовується сенсорна інтеграція.  Під час терапії з сенсорної інтеграції нервова система людини отримує інформацію від рецепторів всіх відчуттів (дотик, вестибулярний апарат, відчуття тіла, нюх, зір, слух, смак)  це адаптаційна реакція, що служить для виконання певної дії, прийняття відповідного положення тіла, і т. п. При виникненні порушень обробки сенсорних сигналів з'являються дисфункції в моторному, пізнавальному розвитку, а також в поведінкових характеристиках
дитини.

Також центр здійснює ортопедо - травматологічну реабілітацію дітей та реабілітацію немовлят з руховими та психомовними порушеннями, за загальними тарифами затвердженими Національною Службою Здоров’я України (НСЗУ), за індивідуально розробленою програмою реабілітації.

При необхідності проводяться додаткові обстеження, консультації суміжних спеціалістів (кардіолога, ортопеда, окуліста, ендокринолога, нейрохірурга). Підтримується принцип послідовності лікування та зв’язок з іншими реабілітаційними центрами України.

Направлення до Центру здійснюється неврологами, ортопедами та педіатрами за місцем проживанням після консультації дитячого невролога центру за попереднім записом.

Для проходження курсу лікування необхідно мати направлення, виписку з історії розвитку дитини, довідки про епідоточення та щеплення.

Показання для проходження реабілітації в Центрі:

  ДЦП

  Наслідки перенесених менінгітів, енцефалітів, поліомієліту та поліомієлітних захворювань, невритів, неспецифічних захворювань нервової системи, вроджених інфекційних уражень нервової системи (токсоплазмоз, цитомегалія), наслідків вроджених аномалій розвитку головного мозку та спинного мозку.

  Залишкові явища після нейрохірургічних операцій.

 Спадково-дегенеративні хвороби нервової системи.

 Затримки психомовного розвитку та рухові порушення у дітей до 3х років.

  Ортопедо – травматологічні порушення. (ідіопатичні сколіози, остеохондрози, деформація грудної клітини, ребер, ступні, клишоногість, наслідки травм та переломів верхньої кінцівки, природженої пласкої стопи, викривлення кінцівок і т. д.)

Режим роботи:

  щодня 


Телефон центру:

(061) 222-21-52

066-704-33-36

Top