Paragraph

Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії


Царьов Валерій Валерійович

завідувач відділення

лікар анестезіолог дитячий вищої категорії

Високоспеціалізованний підрозділ ЗОКДЛ, що надає допомогу дітям від 29 діб (за умови досягнення ваги тіла 2000г) і до 18 років життя.

Відділення розташоване на першому поверсі хирургічного корпусу і розраховане на 6 ліжок.

Колектив відділення представлений досвідченими фахівцями - професіоналами, які володіють сучасними анестезіологічними методиками та технологіями інтенсивної терапії у педіатрії.

У відділенні працюють 14 лікарів анестезіологів дитячих, 10 сестер медичних (палатних), 6 сестер медичних, анестезіст, 6 молодших медичних сестер по догляду за хворими.

До складу відділення входять 2 функціональні групи:

 Анестезіологічна група;
 Палати для проведення інтенсивної терапії

Основними напрямками роботи відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії дітей старшого віку є:

 Організація та забезпечення анестезіологічної допомоги при хірургічних втручаннях і діагностичних маніпуляціях, в тому числі ургентного характеру;
 Визначення ступеня анестезіологічного ризику, тяжкості загального стану та підготовка пацієнтів до екстреного і планового оперативного втручання;
 Вибір патогенетично обґрунтованих і, головне, безпечних для дітей варіантів загального знеболювання;
 Інтенсивна терапія та апаратна респіраторна підтримка;
 Проведення екстракорпоральних методів детоксикації (плазмаферез, перитонеальний діаліз);
 Проведення серцево-легеневої та церебральної реанімації.

Для вирішення поставлених завдань на сучасному етапі палати для проведення інтенсивної терапії оснащені достатньою кількістю апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) останнього покоління, засобами доставки лікарських засобів (інфузомати, перфузори), високотехнологічною апаратурою стеження (кардіомонітори).

Також у відділенні проводиться повне клініко-лабораторне та інструментальне обстеження з використанням сучасного арсеналу методик, яке відповідає сучасним європейським стандартам. Це дозволяє здійснювати цілодобовий контроль за станом життевоважливих функцій органів та систем, в найкоротші терміни діагностувати будь-яку патологію і оптимізувати лікувальні заходи, спрямовані на якнайшвидшу стабілізацію стану пацієнтів. На сьогоднішній день в операційних використовуються не тільки стандартні методики анестезіологічних методик, а й найсучасніша технологія інгаляційної і багатокомпонентної анестезії - низкопоточноі ("low-flow") Севораном. Це одна з найбільш керованих, безпечних і органопротектівних анестезії у світовій практиці.

Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні є клінічною базою Запорізького державного медичного університету, де виконуються наукові дослідження по тематиці інтенсивної терапії у педіатрії та дитячої хірургії.Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії ЗОКДЛ тісно співпрацює як з усіма лікувальними установами Запорізької області і міста, так і з провідними клініками та науково-практичними медичними інститутами України.

Основними показаннями для госпіталізації дітей у ВАІТ старшого віку є:

  Передопераційна підготовка при важкої хірургічної патології;

  Лікування в ранньому післяопераційному періоді після об'ємних оперативних втручань;

  Важкі захворювання у дітей, які потребують проведення інтенсивної терапії;

  Життязагрозливі стани (отруєння, утоплення, важкі поєднані травми та інші.)

Режим роботи відділення:

  щодня 

Телефон відділення:

(061) 764-17-92

Top