Paragraph

ВІДДІЛЕННЯ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ 

(АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ З ЛІЖКАМИ ДЛЯ ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ НОВОНАРОДЖЕНИХ)

Анікін Іван Олександрович

завідувач відділення

Кандидат медичних наук, доцент, лікар дитячий анестезіолог вищої категорії стаж роботи 23 роки. Діючий експерт МОЗ України за спеціальністюнеонатологія.


Відділення інтенсивної терапії новонароджених (анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених) розташовано на другому поверсі хірургічного корпусу лікарні.

Відділення інтенсивної терапії новонароджених (анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених), цілодобово надає допомогу новонародженим які потребують інтенсивної терапії з приводу критичних станів у важких неонатальних випадках. До останніх відносять стани, які потребують кисневої терапії або штучної вентиляції легень, станів з порушенням свідомості, порушенням серцевої діяльності або в разі вроджених вад розвитку (для хірургічної корекції). Біля 55% малюків потребують лікування інфекції та мають малу вагу при народженні, тобто народжуються передчасно.

У відділення госпіталізують дітей віком від народження до 28 доби життя, при цьому не має значення звідки дитину привозять: з пологового відділення районів області або з батьківської хати. Також не має значення вага дитини. Відділення адаптовано для дітей з вагою від 500 гр. при народженні.

Любий новонароджений, який має важкі проблеми буде пролікований в повному обсязі без потреби переведення в іншу лікарню. Лише деякі діти, які мають критичні вади серця, після додаткового обстеження та надання допомоги, за узгодженням можуть бути транспортовані у центр дитячої кардіології м. Київ.

Для лікування дітей відділення розгорнуто на 12 ліжок. Це найбільше відділення інтенсивної терапії новонароджених в області. Щоденно зайнятими є до 80% ліжок, тому резервні ліжка дозволяють надати допомогу всім новонародженим без виключення.

Важливим є те, що у складі відділення функціонує виїзна бригада інтенсивної терапії, яка і забезпечує транспортування дітей з пологових будинків, майже у стані любої важкості. Так, саме 95% малюків щорічно транспортуються на штучному диханні., що забезпечує абсолютно новий автомобіль з сучасним обладнанням. Це практично палата інтенсивної терапії на колесах.

Відділення є унікальним навіть в масштабах України, завдяки опануванню таких методів, як: лікувальна гіпотермія при гіпоксії мозку, можливість доставки та введення сурфактантів, цілодобова енцефалографія, високочастотна вентиляція легень та всі види неінвазивної дихальної підтримки. Також у відділенні проводяться всі хірургічні втручання при вадах кишківника, нирок, головного та спинного мозку, серця та вроджених вадах легень. Також неонатальні хірурги проводять корекцію вад розвитку обличчя, а лікарі офтальмологи проводять лазерні операції при ретінопатіях недоношених дітей. Що в цілому складає до 79 операцій на рік.


У відділенні працюють: 8 лікарів, 23 медичні сестри, 7 молодших медичних сестер. Щорік на базі відділення, що також є клінічної базою медичного університету, проходять навчання 8 лікарів-інтернів, аспіранти та виконується три наукової роботи.

Режим роботи відділення:

  щодня 


Телефон відділення:

(061) 764-31-83

Top