Поради лікаря

26 листопада – Міжнародний день боротьби з ожирінням.

Всесвітня організація охорони здоров’я називає ожиріння новою неінфекційною епідемією нашого часу, яка представляє загрозу для здоров’я людей. Особливо турбує те, що за останні два десятиріччя кількість дітей з надмірною масою тіла зросла у 2–3 рази. Тому хочемо звернути вашу увагу на цю проблему.

Повна версія

Пневмонія у дітей

Пневмонія є однією з найбільш піддатливих до профілактики хвороб. Однак за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 20 секунд від цієї інфекції помирає одна дитина у світі. Тому в день боротьби з пневмонією нагадуємо про серйозність цього захворювання та пропонуємо прості кроки, які може зробити кожен із нас, щоб не допустити розвиток пневмонії у своєї дитини чи у себе.

Повна версія

Особливості провед��ння Ультразвукового дослідження (УЗД) дітям

Важливо враховувати особливості віку і той факт, що багато діток бояться будь-яких медичних процедур. Виходячи з цього, радимо звернути увагу на деякі моменти для того, щоб дитяча лікарня та УЗД не стало для малюка психологічною травмою.

Повна версія

КОЛИ ДИТИНИ ПОТРІБЕН ЛІКАР-АЛЕРГОЛОГ?

Дитяча алергія має різноманітні прояви - від шкірних реакцій у вигляді діатезу у немовляти до більш серйозних станів у вигляді набряків і задухи у дітей абсолютно різного віку.

Повна версія

СКОЛІОЗ У ДІТЕЙ

Сколіоз - поширене захворювання опорно-рухового апарату, що характеризується багатоплощинною деформацією хребта  і грудної клітки.

Повна версія

Бог створив їжу, а диявол – кухарів
                                                                   Джон Тейлор

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я більшість всіх захворювань людини пов’язана з харчуванням.

Повна версія

Коли потрібна консультація психіатра

Нагадуємо, що консультація дитячого психіатра потрібна якщо дитина:

Повна версія

КОЛИ ДИТИНІ ПОТРІБЕН ОФЛЬТАЛЬМОЛОГ

Очі — дуже важливий орган сприйняття навколишнього світу. Порушення зору заважають дітям нормально розвиватися, вчитися, г��ати, повноцінно радіти життю.

Повна версія

Коли дитині потрібна консультація дитячого кардіолога

Щороку в Україні народжується від 4,5 до 6 тис дітей з вродженими вадами серця. Погана екологія, напружений ритм життя, нераціональне харчування, недостатня фізична активність, запізніла діагностика призводять до того, що кардіальна патологія стає причиною смерті 60% дорослого населення України.

Матеріал підготувала: завідувачка кардіоревматологічного відділення Запорізької обласної  клінічної лікарні Рудова О.І.

Повна версія

Синдром Ушера

Всього на сьогоднішній день науці відомо 10 генів, дефектні зміни в яких здатні спровокувати розвиток двох основних видів патології - нейросенсорної приглухуватості (глухоти) і пігментного ретиніт - дистрофії сітківки, що призводить до втрати зору.

Матеріал підготувала: завідуюча офтальмологічного відділення КНП «Запорізька обласна дитяча лікарня» ЗОР, лікар вищої категорії, головний позаштатний дитячий офтальмолог ДОЗ 
Соловйова Світлана Петрівна

Повна версія

Грудне вигодовування – найкращий початок життя!

Усе велике розпочинається з малого, нерідко простого, але водночас незамінного...

Матеріал підготувала заступниця медичного директора з медичної частини КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР, завідувачка регіонального методично-організаційного моніторингового центру, лікаркапедіатр вищої категорії - Н.А. Міренкова

Повна версія

10 дивовижних фактів про мозок

Мозок - один з найзагадковіших органів в організмі людини. Ось кілька цікавих фактів, які допоможуть більше дізнатися про нього.

Матеріал підготувала: Сіцинська Я.С., лікар-неврологиня дитячий Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні.

Джерело: 30 Amazing Facts About Your Brain That Will Blow Your Mind

Повна версія

Алкоголь і вагітність – несумісні

9 вересня – Міжнародний день алкогольного синдрому плоду. Перший День алкогольного синдрому плоду відзначали 09.09.1999 р. Цей день був обраний таким чином, щоб у дев’ятий день дев’ятого місяця року світ пам’ятав, що протягом дев’яти місяців вагітності жінка повинна утримуватися від алкоголю.

Повна версія

10 ВЕРЕСНЯ –МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОБІЗНАНОСТІ З ГІНЕКОЛОГІЄЮ

Цей день відзначається в багатьох країнах щороку починаючи з 2000 року з метою підвищити обізнаність з питань гінекологічних, сексуальних та пов’язаних з ними, психічних проблем жінок.

Повна версія
Top