Поради лікаря

КОЛИ ДИТИНІ ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ УРОЛОГА?

До дитячого уролога треба звертатися, якщо:
у дитини виникають проблеми при сечовипусканні, біль, набряки;
ви помітили, що дитина рідко мочиться і терпить до останнього;
виділення з пеніса;
почервоніння, висип на статевих органах;
набряк і почервоніння статевого органу і / або мошонки;
травма органів мошонки;
болі в області попереку, внизу живота;
нетримання сечі;
рідкісні сечовипускання;
неопущення яєчка.

Практично всі урологічні захворювання лікуються швидко і ефективно, головне - вчасно звертатися до лікаря і проходити планові огляди хлопчикам в 1 місяць, 12 місяців, 3 роки, 7 років, 12-17 років.
Отримати консультацію лікаря-уролога можна у поліклініці або у відділенні загальної хірургії Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні

Запис за телефоном реєстратури (068) 670 54 65 або онлайн запис на сайти лікарні

Дитина погано читає і пише. Що робити?

З проблемою швидкого читання, розуміння прочитаного та акуратного, розбірливого, грамотного письма діти та їх батьки стикаються в початковій школі.
Батьки не знають як впоратися з цією проблемою і до якого спеціаліста звертатися за допомогою.
Писемне мовлення має цілісну структуру, до якої входять читання та письмо.
Розлади писемного мовлення проявляються у специфічних порушеннях:
1)    дислексія - це специфічне стійке порушення читання
2)    дисграфія -це специфічне стійке порушення письма.
Ці терміни використовуються тоді, коли дитина під час оволодіння письмом перепускається великої кількості специфічних помилок, які з часом самостійно не долаються і перешкоджають опануванню і оволодінню шкільним матеріалом дитиною, особливо предметами мовного циклу.
Розлади читання – дислексія - є достатньо поширеними порушеннями у дітей молодшого шкільного віку, особливо у дітей з тяжкими порушеннями мовлення. Для правильної організації процесу навчання дуже важливо ще у дошкільний період визначити ті диференційні ознаки, що призводять до порушень читання, а також вчасно звернутися до спеціалістів, таких як логопед, вчитель-дефектолог.
За умов правильної діагностики та організації спільної роботи - цей мовленнєвий недолік успішно долається. Групу ризику складають діти з мовленнєвими розладами різної складності та різного ґенезу.   
Запрошуємо на консультацію до логопеда консультативної поліклініки Запорізької обласної дитячої лікарні або до вчителя-дефектолога, логопеда Центру медико-соціальної реабілітації Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні 
Запис за ☎️ реєстратури : 068 670 54 65 або ОНЛАЙН запис на сайті: http://zokdl.zp.ua/
Центр медико-соціальної реабілітації ☎️: (061) 222-21-52; 066-704-33-36
Матеріал підготувала вчитель-дефектолог, логопед Центру медико-соціальної реабілітації Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні -  Пергата Ольга Анатоліївна

«Кидай курити зараз»

Вживання тютюну – це хвороба, яка потребує лікування. Відмовитися від куріння цілком реально, хоча може бути складно. Частка дорослих курців, які успішно кидають курити, в Україні складає лише 1,2%, хоча більш ніж половина тих, хто вживає тютюн, хочуть позбутися своєї залежності (Глобальне опитування дорослих щодо вживання тютюну, 2017 р. https://is.gd/Op5JeG). Кинути курити самотужки може бути досить складно, а от професійна допомога суттєво підвищує шанси на успіх.

Ми підтримуємо інформаційну антитютюнову “Кидай курити зараз” та пропонуємо наступне:
✅  Поширити матеріали інформаційної кампанії “Кидай курити зараз” на своїх сторінках в соціальних мережах та серед колег  https://drive.google.com/drive/folders/1_0kfZTewU
✅  Постійно радити курцям відмовлятися від куріння та надавати професійну консультацію
Посібник для лікарів з надання допомоги у відмові від куріння
  https://cutt.ly/ybe8NJJ
Керівництво з відмови від куріння для людей з туберкульозом
 https://cutt.ly/bbdKhT0
Набір ресурсів з відмови від куріння на сайті ВООЗ
  https://cutt.ly/Nbh1dZi
Пам’ятайте, якщо ви допомогли двом пацієнтам-курцям, відмовитися від куріння, то врятували як мінімум одне життя (адже тютюн вбиває половину тих, хто його вживає).
 Отримайте консультацію у діджитал фахівця ВООЗ  https://www.who.int/ru/news-room/spotlight/using-ai-to-quit-tobacco
Сайт (допомога у припиненні куріння) http://stopsmoking.org.ua/

Всеукраїнський Тиждень підтримки грудного вигодовування 2021:«Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність».

Щорічно з 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, одночасно проводиться і Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції - годування дітей грудьми.

В 2021 році гасло Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування звучить так: «Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність». Метою Всесвітнього Тижня-2021 є акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодовування та популяризація здорового способу життя.

Грудне вигодовування – це ключовий елемент, який  обумовлює благополучний початок життя, рівність, розвиток, закладає основи здоров’я та розумових здібностей, є важливою складовою турботи про світ, в якому ми всі живемо.

Діючи разом, підтримаємо батьків і забезпечимо умови для грудного вигодовування сьогодні і для майбутніх поколінь!

Повна версія

Грудне вигодовування – основа життя!

Усе велике розпочинається з малого, нерідко простого, але водночас незамінного. Передусім це стосується ролі грудного вигодовування, яке не в змозі компенсувати дитині жодний замінник. Материнське молоко з давніх-давен сприймалося не лише як адекватна їжа, але й як потужна протидія багатьом захворюванням. Наші пращури не могли пояснити, в чому полягає його захисний ефект, але на власні очі бачили і розуміли, що діти, які вигодовуються грудним молоком, рідко хворіють, добре ростуть і розвиваються.

Всеукраїнський Тиждень підтримки грудного вигодовування 2021:«Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність».

Повна версія

СКОЛІОЗ У ДІТЕЙ

Сколіоз - поширене захворювання опорно-рухового апарату, що характеризується багатоплощинною деформацією хребта  і грудної клітки.

Повна версія

Дитина погано читає і пише. Що робити?

З проблемою швидкого читання, розуміння прочитаного та акуратного, розбірливого, грамотного письма діти...

Повна версія

У Запорізькому обласному центрі медико-соціальної реабілітації проводиться сучасний метод успішного лікування спастичних форм дитячого церебрального паралічу - ботулінотерапія.

Надмірне напруження м'язів уповільнює руховий розвиток дитини і формує у нього неправильні схеми рухів. Ботулінотерапія  - це процедура, яку проводять дітям з ДЦП  з надмірною напругою (спастичністю) м'язів.

Повна версія

ЗАПРОШУЄМО СТАТИ ДОНОРОМ ДЛЯ ДІТЕЙ  ЗАПОРІЗЬКОЇ  ОБЛАСНОЇ КЛІНІЧНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ

У відділеннях Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні є дефіцит донорської крові  Здавати кров безпечно можна, якщо дотримуватися загальних заходів безпеки! 

Для того, щоб стати донором крові потрібно : 
1) Зареєструватися на сайті https://donor.ua/ і в своєму кабінеті донора запланувати донацію в Обласному центрі служби крові (вул. Леоніда Жаботинського, 32). Для першого разу рекомендується здавати цільну кров. 
2) У розділі «Кровопедія» ( donor.ua/pages) ознайомитися з абсолютними і тимчасовими протипоказаннями, умовами підготовки до кроводач, і пару днів дотримуватися дієти. 
3) На сайті donor.ua, отримати два промокоду на поїздки з Uklon, щоб ви могли комфортно дістатися в центр служби крові і назад. Покрокова інструкція тут:  donor.ua/pages/2339 
4) У день візиту центру служби крові легко поснідати, взяти з собою маску, паспорт, ідентифікаційний номер, замовити безкоштовне таксі для донора. 
5) Відразу після кровоздачі не забудьте вказати, що КРОВ ЗДАНО ДЛЯ ГЕМАТОЛОГІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ. Бажано при цьому ВЗЯТИ ДОВІДКУ, щоб потім завантажити її фото на сайті, і таким чином підтвердити кроводачи.

Що вам дає донорство ?
Два оплачуваних вихідних на роботі - день здачі крові і ще один день протягом року на ваш вибір. 69 гривень на харчування відразу після успішної кроводачи.  Омолодження власного організму і безкоштовний аналіз крові на кілька серйозних захворювань. І найголовніше: ви гарантовано стаєте причетними до спасіння чийогось життя, без ризику для своєї! 
Будь ласка, подбайте про тих, кому особливо потрібна ваша допомога!
Приєднуйтесь, одна доза може врятувати одразу трьох людей!

ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ СЕРЦЕВОГО РИТМУ

З    вівторка    першого   повного    тижня   червня проводиться Всесвітній   тиждень  серцевого ритму. Його мета – сприяти    поліпшенню   діагностики, лікування і якостіжиття тих, хто    страждає на аритмії.

Повна версія

Клишоногість — це складна, вроджена деформація стопи, яка може обмежувати рухливість людини. 
Це захворювання опорно-рухового апарату. займає перше місце серед інших вроджених вад опорно-рухової системи.

Що таке клишоногість?
Це викривлення стопи, за якого хворий спирається не на підошву, а на зовнішній край стопи. Що ж до внутрішнього краю, то він припіднятий та повернутий угору, утворюючи виражену ввігнутість.

Повна версія

10 фактів про вплив куріння на вагітність, дітей і сім’ю 

1.     Жінки, які курять мають на 50% більшу вірогідність передчасних пологів, ніж некурці.
2.    Наслідками материнського куріння під час вагітності є затримка росту до народження і зниження інтелектуального потенціалу дитини після народження....

Повна версія

Пневмонія у дітей

Пневмонія є однією з найбільш піддатливих до профілактики хвороб. Однак за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 20 секунд від цієї інфекції помирає одна дитина у світі. Тому в день боротьби з пневмонією нагадуємо про серйозність цього захворювання та пропонуємо прості кроки, які може зробити кожен із нас, щоб не допустити розвиток пневмонії у своєї дитини чи у себе.

Повна версія

Основні симптоми гострого тонзиліту у дітей

Тонзиліт - інфекційне захворювання, що уражає піднебінні мигдалини (гланди). Вони являють собою скупчення лімфоїдної тканини, що виконує захисну функцію. У дітей мигдалини розвинені мало, тому в немовлят рідко діагностується ця хвороба. Але до 5-7 років лімфоїдна тканина розростається, і діти можуть заразитися тонзилітом.

Повна версія

СІМ РОЗПОВСЮДЖЕНИХ МІФІВ ПРО АУТИЗМ

Міф 1: Аутизм – це хвороба.
Дійсність: Розлади аутистичного спектру – це особливості розвитку, а не хвороба. Аутизм не лікується ніякими засобами, немає ніякої таблетки від нього. Проте з часом можна адаптувати людину до соціального життя.

Повна версія

Кілька порад для людей з епілептичним синдромом:

Розкажіть своїм друзям та близьким про те, що у вас епілепсія, якщо ви досі цього не зробили. Так вони зможуть дізнатися про
правила надання першої допомоги та власне допомогти вам.

Повна версія

Правила надання першої допомоги при нападі епілепсії

Незалежно від причини приступів варто дотримуватися таких рекомендацій

Повна версія

Міфи про епілепсію та іхнє розвіяння

Під час нападу в людини може запасти язик.
Ні, бо це фізично неможливо.

Повна версія

Коли треба звертатися до дитячого гастроентеролога ?

Проблеми з шлунково-кишковим трактом, на жаль, виникають не тільки у дорослих, а і у дітей віком від трьох до вісімнадцяти років.

Повна версія

Коли треба звернутися на консультацію до імунолога?

Пом'ятаємо, що дитини припустимо хворіти на ГРВІ до 6-8 разів на рік.Коли дитина часто хворіє, і знову і знову лікується, необхідно подумати про загальну причину, яку можливо ми не беремо до уваги - це імунні порушення.

Повна версія

ГЛАУКОМА У ДИТИНІ 

Вроджена глаукома – спадкове явище, або ця хвороба може виникати внаслідок вроджених аномалій розвитку ока.

Повна версія

Коли  дитині потрібен сурдолог?

Причини виникнення патології слуху, епідеміологію,  діагностику, лікування, реабілітацію та профілактику вивчає медична дисципліна – сурдологія ( від латинського surdos-глухота).

Повна версія

3     березня – Міжнародний день слуху

Слух – один з найбільш значущих органів чуття людини. Це перше почуття, яке формується у дитини. Ще в утробі матері він починає чути і дізнаватися навколишні звуки. 

Слух - найгостріше людське відчуття. Інтенсивність звуку, що викликає у вусі найслабше слухове відчуття, в мільярди (!) Разів менше, ніж аналогічна інтенсивність світла. Він може не тільки розрізняти величезний діапазон звуків, але і точно визначати просторове знаходження їх джерела.Таким чином  дозволяє нам відчувати себе в безпеці.

Повна версія

Гіпофізарний нанізм (низькорослість, карликовість) у дітей

Гіпофізарний нанізм (низькорослість, карликовість) у дітей - захворювання, що розвивається внаслідок недостатності секреції гормону зросту (соматотропного гормону).

Основний клінічний прояв цієї хвороби – патологічна затримка росту. Затримка росту при дефіциті гормону росту має пропорційний характер.

Повна версія

БРОНХІАЛЬНА АСТМА У ДИТИНІ

Бронхіальну астму можна віднести до серйозних неінфекційних захворювань. Згідно даним ВОЗ, у всьому світі на астму хворіють більше 339 млн. людей. Це найбільш розповсюджене хронічне захворювання серед дітей. 

Бронхіальна астма – це гетерогенне захворювання, що характеризується хронічним запаленням дихальних шляхів; для розвитку захворювання необхідна спадкова схильність.

Повна версія

В якому віці пора показати дитину логопеду?

Багато батьків думають, що показати дитину логопеду треба,коли дитина досягне шестирічного віку та будуть йти до школи, або, коли немає звуку {Р}.

Але чим раніше дитина буде оглянута логопедом або вчителем-дефектологом,тим більша вірогідність виправлення мовлення. 

Більшість порушень мовлення мають органічну основу.

Повна версія

14 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ПОІНФОРМОВАНОСТІ ПРО ПОРОКИ СЕРЦЯ

Щороку 14 лютого весь світ відзначає день поінформованості про вади серця.

Вади серця – це група захворювань, які викликані структурними порушеннями відділів серця, його стінок та клапанів. Принципово вони поділяються на набуті та вроджені вади.

Повна версія

День донора

Щорічно 14 червня країни світу відзначають Всесвітній день донора крові. Це подяка добровільним неоплачуваним донорам за їхній благородний вчинок та порятунок життя людей

Донор может подарувати ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну
хвилину сміху, ще одну розмову, ще один шанс ...

Повна версія

Запрошуємо стати донором для дітей з гематологічного відділення Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні

В гематологічному відділенні і відділення інтенсивної терапії Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні є дефіцит донорської крові. 

Повна версія

Міжнародний день боротьби з епілепсією

Епілепсія — довготривалий неврологічний розлад, основним проявом якого є відносно регулярні судомні напади по всьому тілу або в певній його частині. Усі люди з епілептичним синдромом мають епілептичні напади, проте не всі, хто мають такі напади, отримують діагноз “епілепсія”. Наприклад, у немовлят можуть траплятися епілептичні напади під час високої температури.

Повна версія

Коли дитині необхідна консультація онколога?

ЗЛОЯКІСНЕ НОВОУТВОРЕННЯ — різновид пухлинних утворень, який відрізняється низьким диференціюванням складників-клітин, швидким ростом з інфільтрацією оточуючих тканин та наявністю метастазування.

Повна версія

Дитячий масаж

Масаж – це одна з мануальних технік, скупчень прийомів механічного та рефлекторного впливу, на тканини та органи у вигляді розтирання, розминання, надавлювання, вібрації, які безпосередньо проводяться на поверхні тіла людини, як руками так і спеціальними апаратами, з ціллю досягнення лікувального або профілактичного ефекту.

Повна версія

Розлади аутистичного спектра (РАС). Що це?

Розлади аутистичного спектра (РАС) – це група розладів психологічного розвитку, які обумовлені специфічністю будови та функціонування центральної нервової системи та об’єднані спільними характеристиками: труднощами у соціальній взаємодії, комунікації, стереотипністю поведінки та інтересів. Поняття спектру підкреслює, що діти з РАС можуть дуже відрізнятися один від одного за розвитком та поведінкою.

Повна версія

26 листопада – Міжнародний день боротьби з ожирінням.

Всесвітня організація охорони здоров’я називає ожиріння новою неінфекційною епідемією нашого часу, яка представляє загрозу для здоров’я людей. Особливо турбує те, що за останні два десятиріччя кількість дітей з надмірною масою тіла зросла у 2–3 рази. Тому хочемо звернути вашу увагу на цю проблему.

Повна версія

Пневмонія у дітей

Пневмонія є однією з найбільш піддатливих до профілактики хвороб. Однак за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожні 20 секунд від цієї інфекції помирає одна дитина у світі. Тому в день боротьби з пневмонією нагадуємо про серйозність цього захворювання та пропонуємо прості кроки, які може зробити кожен із нас, щоб не допустити розвиток пневмонії у своєї дитини чи у себе.

Повна версія

Особливості проведення Ультразвукового дослідження (УЗД) дітям

Важливо враховувати особливості віку і той факт, що багато діток бояться будь-яких медичних процедур. Виходячи з цього, радимо звернути увагу на деякі моменти для того, щоб дитяча лікарня та УЗД не стало для малюка психологічною травмою.

Повна версія

КОЛИ ДИТИНИ ПОТРІБЕН ЛІКАР-АЛЕРГОЛОГ?

Дитяча алергія має різноманітні прояви - від шкірних реакцій у вигляді діатезу у немовляти до більш серйозних станів у вигляді набряків і задухи у дітей абсолютно різного віку.

Повна версія

Бог створив їжу, а диявол – кухарів
                                                                   Джон Тейлор

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я більшість всіх захворювань людини пов’язана з харчуванням.

Повна версія

Коли потрібна консультація психіатра

Нагадуємо, що консультація дитячого психіатра потрібна якщо дитина:

Повна версія

КОЛИ ДИТИНІ ПОТРІБЕН ОФЛЬТАЛЬМОЛОГ

Очі — дуже важливий орган сприйняття навколишнього світу. Порушення зору заважають дітям нормально розвиватися, вчитися, грати, повноцінно радіти життю.

Повна версія

Коли дитині потрібна консультація дитячого кардіолога

Щороку в Україні народжується від 4,5 до 6 тис дітей з вродженими вадами серця. Погана екологія, напружений ритм життя, нераціональне харчування, недостатня фізична активність, запізніла діагностика призводять до того, що кардіальна патологія стає причиною смерті 60% дорослого населення України.

Матеріал підготувала: завідувачка кардіоревматологічного відділення Запорізької обласної  клінічної лікарні Рудова О.І.

Повна версія

Синдром Ушера

Всього на сьогоднішній день науці відомо 10 генів, дефектні зміни в яких здатні спровокувати розвиток двох основних видів патології - нейросенсорної приглухуватості (глухоти) і пігментного ретиніт - дистрофії сітківки, що призводить до втрати зору.

Матеріал підготувала: завідуюча офтальмологічного відділення КНП «Запорізька обласна дитяча лікарня» ЗОР, лікар вищої категорії, головний позаштатний дитячий офтальмолог ДОЗ 
Соловйова Світлана Петрівна

Повна версія

10 дивовижних фактів про мозок

Мозок - один з найзагадковіших органів в організмі людини. Ось кілька цікавих фактів, які допоможуть більше дізнатися про нього.

Матеріал підготувала: Сіцинська Я.С., лікар-неврологиня дитячий Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні.

Джерело: 30 Amazing Facts About Your Brain That Will Blow Your Mind

Повна версія

Алкоголь і вагітність – несумісні

9 вересня – Міжнародний день алкогольного синдрому плоду. Перший День алкогольного синдрому плоду відзначали 09.09.1999 р. Цей день був обраний таким чином, щоб у дев’ятий день дев’ятого місяця року світ пам’ятав, що протягом дев’яти місяців вагітності жінка повинна утримуватися від алкоголю.

Повна версія

10 ВЕРЕСНЯ –МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОБІЗНАНОСТІ З ГІНЕКОЛОГІЄЮ

Цей день відзначається в багатьох країнах щороку починаючи з 2000 року з метою підвищити обізнаність з питань гінекологічних, сексуальних та пов’язаних з ними, психічних проблем жінок.

Повна версія
Top