Запис на прийом online

НОВИНИ

Благодійна допомога

Під час лікування з’являється багато обмежень для дітей. Вони позбавлені можливості гуляти на вулиці та гратися на дитячих майданчиках.

Саме для того, щоб подарувати трохи радості дітям Нова Пошта дарує їм 300 тисяч дитячих книжок по всій країні. Це дуже цікаві казки у твердій обкладинці, з ілюстраціями відомих українських художників на глянцевих сторінках, які підійдуть для різного віку дитини.

Цікаві подарунки від Нова Пошта були доставлені до відділень нашої лікарні.

foto

Благодійна допомога

Завдяки підтримки ТОВ "РЕТИНА", Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня отримала благодійну допомогу - памперси для дітей, які залишились без батьківського піклування.

Памперси вже розподілені по відділеннях лікарні: відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених, відділення патології новонароджених, педіатричне відділення для дітей грудного віку та діагностичне відділення.

foto

Благодійна допомога

Завдяки допомозі Запорізької обласної ради, в особі першого заступника голови Запорізької обласної ради Єгора СЕМЕНКОВА, Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня отримала благодійну допомогу – захисні щитки, які надають змогу лікарям та медичному персоналу працювати у більш безпечних умовах з пацієтами.

foto
foto

Колектив лікарні висловлює подяку Єгору СЕМЕНКОВУ за надану допомогу та активну підтримку нашого медичного закладу.

Повідомляємо про відновлення роботи відділень

Також з 25.05.2020 буде відновлено роботу кардіоревматологічних, нефрологічних, неврологічних, ендокринологічних, гастроентерологічних, ортопедичних, травматологічних, офтальмологічних, пульмонологічних, урологічних, отоларингологічних, стоматологічних, торокальних, хірургічних ліжок та педіатричних ліжок для дітей грудного віку.

Довідки за телефоном: 0612222119. Дотримуйтесь соціальної дистанції і масковий режим!

Повідомляємо про відновлення роботи консультативної поліклініки ЗОКДЛ з 25.05.2020 р.

Планові консультації здійснюються за направленням лікуючого лікаря, проведеним діагностичним обстеженням та довідкою про епідемічне оточення.

Довідки за телефоном: +380686705465.

МЕДИЧНА РЕФОРМА: КРОКИ

foto

З 1 квітня 2020 року комунальне некомерційне підприємство Запорізької обласної ради"Запорізька обласна клінічна дітяча лікарня" розпочало свою роботу за умовами другого етапу медичної реформи. Основне гасло — «Гроші йдуть за пацієнтом».

Національна служба здоров’я України підписала договори з 1524 медичними закладами, в тому числі з КНП "Запорізька обласна клінічна дітяча лікарня" ЗОР.

Лікарнею укладені договори з національною службоюздоровя України по 8 пакетах медичної допомоги. Серед яких основні напрямки:

✅ амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третина (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям;

✅ хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;

✅ стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;

✅ медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках;

✅ діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей;

✅ медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя;

✅ медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату;

✅ медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи.

Відтепер кожен громадянин України, незалежно від його місця реєстрації і проживання, зможе отримати відповіднуспеціалізовану медичну допомогу в нашій лікарні, за яку заплатить НСЗУ на визначених договором умовах.

МЕДИЧНА РЕФОРМА: КРОКИ

foto

З 27.02.2020 р.Запорізька обласна рада прийняла рішення щодо перетворення КУ «Запорізька обласна дитяча клінічна лікарня» ЗОР в комунальне неприбутковепідприємство Запорізької обласної ради"Запорізька обласна клінічна дітяча лікарня".

Новий статус лікарні дав змогу укласти договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та отримати відповідно фінансування з державного бюджету.

ЗАПРОШУЄМО СТАТИ ДОНОРОМ ДЛЯ ДІТЕЙ З ГЕМАТОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ

foto

МОЗ інформує: через карантин та епідемію коронавірусної хвороби в українських медзакладах виник дефіцит донорської крові.
В гематологічному відділенні Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні також є дефіцит донорської крові. 
В той же час здавати кров під час карантину безпечно, якщо дотримуватися загальних заходів безпеки. 
Запрошуємо стати донором для дітей з гематологічного відділення!
Для того, що б стати донором крові потрібно:

 1)      Зареєструватися на сайті www.donor.ua, і в своєму кабінеті донора запланувати донацію в Обласному центрі служби крові (вул. Леоніда Жаботинського, 32). Для першого разу рекомендується здавати цільну кров.

2)      У розділі «Кровопедія» (donor.ua/pages) ознайомитися з абсолютними і тимчасовими протипоказаннями, умовами підготовки до кроводач, і пару днів дотримуватися дієти.

3)      На сайті donor.ua, отримати два промокоду на поїздки з Uklon, щоб ви могли комфортно дістатися в центр служби крові і назад. Покрокова інструкція тут: donor.ua/pages/2339

4)      У день візиту центру служби крові легко поснідати, взяти з собою маску, паспорт, ідентифікаційний номер, замовити безкоштовне  таксі для донора.

5)      Відразу після кровоздачі не забудьте вказати, що КРОВ ЗДАНО ДЛЯ ГЕМАТОЛОГІЇ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ. Бажано при цьому ВЗЯТИ ДОВІДКУ, щоб потім завантажити її фото на сайті, і таким чином підтвердити кроводачи.

 

Що вам дає донорство?

• Два оплачуваних вихідних на роботі - день здачі крові і ще один день протягом року на ваш вибір.

• 69 гривень на харчування відразу після успішної кроводачи.

• Омолодження власного організму і безкоштовний аналіз крові на кілька серйозних захворювань.

І найголовніше - ви гарантовано стаєте причетними до спасіння чийогось життя, без ризику для своєї!

Будь ласка, подбайте про тих, кому особливо потрібна ваша допомога.

Приєднуйтесь, одна доза може врятувати одразу трьох людей!

Всесвітній тиждень імунізації: міфи і правда про щеплення

foto

Щеплення - необхідна умова для забезпечення максимального рівня здоров'я для кожної людини. Це - питання національної безпеки країни. Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них.

Сьогодні у всьому світі розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Його проводять щороку в останній тиждень квітня (24 - 30 квітня). Тема цього року - #VaccinesWork for All, присвячена людям, які розробляють, доставляють та отримують вакцини.

За даними ВООЗ, завдяки імунізації щорічно вдається запобігати до 3 мільйонів випадків смерті. Водночас у світі є ще майже 20 мільйонів дітей, які не отримують необхідних щеплень.

Вакцинація - необхідна умова для забезпечення максимального рівня здоров'я для кожної людини. Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів.

Щеплення вакцинами, що надають громадянам безоплатно, за державний кошт, проводять у у комунальних (“державних”) закладах охорони здоров’я, в приватних клініках і лікарів-ФОП, які уклали договір з НСЗУ Це ті заклади, в яких працюють терапевти, педіатри та сімейні лікарі. Вакцинуватись можна у кабінетах щеплень у: - дитячих і дорослих поліклініках (центрах первинної медико-санітарної допомоги); - амбулаторіях; - фельдшерсько-акушерських пунктах.

Сімейний‌ ‌лікар‌ ‌КНП‌ ‌Коломийської‌ ‌міської‌ ‌ради‌ ‌"Коломийський‌ ‌міський‌ ‌центр‌ ‌ первинної‌ ‌медико-санітарної‌ ‌допомоги"‌ ‌Дмитро‌ ‌Мельник:‌ ‌‌“У‌ ‌Тиждень‌ ‌ вакцинації‌ ‌активізуємо‌ ‌свою‌ ‌роботу‌ ‌,‌ ‌нагадуємо‌ ‌батькам‌ ‌про‌ ‌важливість‌ ‌вчасно‌ ‌ зробити‌ ‌щеплення.‌ ‌Зміщення‌ ‌графіку‌ ‌імунізації‌ ‌нашаровує‌ ‌купу‌ ‌проблем‌ ‌для‌ ‌здоров’я‌ дитини.‌ ‌Наш‌ ‌заклад‌ ‌забезпечено‌ ‌абсолютно‌ ‌усіма‌ ‌вакцинами,‌ ‌згідно‌ ‌з‌ ‌Календарем‌ ‌щеплень.‌ ‌Вакцини‌ ‌поставляють‌ ‌вчасно,‌ ‌з‌ ‌дотриманням‌ ‌холодового‌ ‌ланцюга.‌ ‌ ‌Усі‌ ‌щеплення‌ ‌на‌ ‌первинці,‌ ‌які‌ ‌закупила‌ ‌держава,‌ ‌безоплатні‌ ‌для‌ ‌наших‌ ‌пацієнтів.‌ ‌Якщо‌ ‌ж‌ ‌батьки‌ ‌хочуть‌ ‌купити‌ ‌вакцину‌ ‌певного‌ ‌виробника‌ ‌в‌ ‌аптеці,‌ ‌ми‌ ‌забезпечуємо‌ ‌їх‌ ‌спеціальною‌ ‌сумкою-холодильником,‌ ‌розказуємо‌ ‌як‌ ‌правильно‌ ‌доправити‌ ‌вакцину‌ ‌до‌ ‌лікарні.‌ ‌У‌ ‌пацієнтів‌ ‌завжди‌ ‌є‌ ‌вибір”.‌

Поширені міфи про вакцинацію спростовує сімейний лікар Тетяна Балтян.

Якщо ви не впевнені, що вакцина якісна. Ви можете легко перевірити її. Як перевірити вакцину: кожен флакон має термоіндикатор - це такий світлий квадрат на темнішому колі - на кришечці або на самому флаконі. За ним ви може перевірити, чи не було під час зберігання вакцини підвищення температури: квадрат має бути світліший за коло. Також вакцини мають картку-індикатор холодового ланцюга. Термоіндикатор у картці - сіра позначка біля червоного вказівника ColdMark. Він показує, що вакцина не була заморожена. Також ви можете запитати у медсестри в кабінеті щеплень сертифікат на вакцину.

Якщо вам відмовляють у щепленні. Лікар може відмовити вам у проведенні вакцинації, посилаючись на протипоказання.

Вакцинацію не роблять, якщо є: - серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (на желатин, неоміцин, курячий білок тощо); - якщо у дитини були судоми або втрата свідомості після попередньої вакинації цільноклітинною вакциною АКДП; - тяжкі алергічні реакції на антибіотик аміноглікозид, який входить в склад вакцини КПК; - захворювання і стани, коли імунітет може не сформуватися: наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі; - дітям від інфікованих ВІЛ матерів, не вводять оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ), її замінюють на інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ); - прогресуюче захворювання нервової системи; вагітним не вводять живі вакцини.

За світовими стандартами, легкі застуди з температурою до 38°С не є протипоказаннями для вакцинації.

Якщо ви загубили медичну карту дитини або у карті щеплень вже зазначено, що щеплення було проведено, а ви його не робили. Якщо загубили медичну картку і ніяких відомостей про щеплення немає, ви починаєте вакцинацію з самого початку - за календарем. Так само, якщо в картці вказано, що щеплення зроблено, але його не було.

Якщо ви раніше не проводили щеплень, а зараз передумали - ура! Прийдіть до вашого лікаря - він підкаже, з чого почати. Вам детально розкажуть про всі щеплення, які має отримати дитина, про вакцини, які застосовуються в Україні, і про догляд за дитиною під час вакцинації. Надолужуйте те, що пропустили. Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, не потрібно починати вакцинацію з самого початку. Просто визначте з лікарем графік введення наступної дози.

Якщо призначили непотрібні аналізи. Перед щепленням вам можуть призначити аналізи. Наприклад, аналізи крові і сечі, або пробу Манту. Вони не потрібні. Ніяких аналізів перед вакцинацією не роблять. Достатньо того, щоб лікар просто оглянув дитину та виміряв температуру. В багатьох країнах перед вакцинацією огляд дитини проводить медсестра.

В державній/комунальній поліклініці кажуть, що вакцину треба купити. Якщо це вакцина, що закуповується за кошти державного бюджету і входить до національного календаря щеплень, її мають надати безоплатно.Якщо заклад охорони здоров'я, який надає первинну медичну допомогу та уклав договір з НСЗУ, за ці послуги оплачує НСЗУ.

Якщо вам кажуть, що в один день не можна вакцинувати кількома різними вакцинами, наприклад від кору та дифтерії, правцю, кашлюку. За світовими стандартами, можна і потрібно вакцинувати в один день від практично усіх вакцинокерованих інфікційних захворювань, згідно з календарем щеплень - лише БЦЖ робиться окремо. Науково доведено, що під час вакцинації навіть кількома вакцинами одразу іде навантаження лише на 0,1% імунітету.

Додаткові обстеження не потрібні. Перед початком вакцинації не потрібно робити додаткові обстеження (наприклад, аналізи крові або сечі, «імунограми» тощо). Проведення таких аналізів не передбачене ні міжнародними рекомендаціями, ні наказами МОЗ України.

Хронічні захворювання — не протипоказання. Якщо у вашої дитини є хронічні захворювання (наприклад, бронхіальна астма, діабет) — це не протипоказання до щеплення! Навпаки: діти з хронічними хворобами — більш уразливі, тому передусім потребують захисту за допомогою вакцинації. Спеціальна «підготовка» до вакцинації не потрібна. Перед щепленнями не рекомендовано вживати жодних медикаментів (жарознижувальних, протиалергійних) для «підготовки до вакцинації». Не потрібна дієта чи будь-які зміни у звичному режимі дня дитини.

Порадьтеся з лікарем. Якщо після щеплення дитину турбують підвищена температура тіла, висип, нежить, кашель, дратівливість, пов’язані чи не пов’язані з вакцинацією, не варто вдаватись до самодіагностики і самолікування. Проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело: Національна служба здоров'я України (НСЗУ)

#ПідримуюЛікарів

foto

У складний для України і всього світу період на передовій боротьби з коронавірусною хворобою перебувають медики. Вони ризикують своїм здоров’ям заради безпеки мільйонів українців, рятуючи пацієнтів 24/7.

Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня долучається до всеукраїнської кампанії #ПідтримуюЛікарів, символом якої стала червона стрічка

Червона стрічка з вузликом є символом єднання та солідарності з українськими медиками. Вона ніби єднає українців і лікарів в одну лінію підтримки.

Благодійна допомога

В період вірусної загрози на COVID-19 запорізьким лікарям завжди потрібні засоби індивідуального захисту.

Багато благодійних організацій та меценатов залучилися до світового тренду соціальної відповідальності та допомагають медичним закладам м.Запоріжжя.

Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету Артем Кунаєв неодноразово підтримує медиків лікарні Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня.

Будьте здоровими, бережіть себе та своїх рідних!

Благодійна допомога

YUKO. Моторні оливи та мастила. в рамках благодійної допомоги передали Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня автомобільні оливи для реанімаційних автомобілів.

Колектив лікарні висловлює подяку YUKO. Моторні оливи та мастила. в особі директора Олега Анатолійовича Ярошенко за надану допомогу та сподіваємося на подальшу співпрацю.

foto

Будьте здоровими, бережіть себе та своїх рідних!

Благодійна допомога

Завдяки допомозі члена Комітету Верховної Ради з питань бюджету, Артема Кунаєва, Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня отримала благодійну допомогу - засоби індивідуального захисту (медичні маски) в кількості 1000 шт .

foto

Колектив лікарні висловлює подяку Артему Кунаєву за надану допомогу.Сподіваємося на подальшу співпрацю.

Дайджест НСЗУ

Роздрукувати дайджест

03.04.2020

Mega Хостинг в Украине от HOSTiQ