Запоріжжя, пр.Соборный, 70

Показати на мапі

Телефон реєстратури: (068) 670 54 65

НОВИНИ

БЕЗОПЛАТНІ та ПЛАТНІ ПОСЛУГИ

01 квітня 2020 року відбувся старт ІІ етапу медичної реформи. В Законі про державні медичні гарантії визначені послуги, оплату яких гарантує держава.

Ситуації, за яких медична допомога БЕЗОПЛАТНА:

1. Медична послуга належить до програми медичних гарантій. Пацієнт підписав декларацію із сімейним лікарем та має електронне направлення для спеціалізованої медичної допомоги.

2. Пацієнт потребує невідкладної медичної допомоги.

За інших ситуацій послуги надаються ПЛАТНО.

З липня 2020 року в КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» ЗОР були затверджені тарифи на платні послуги. Відтепер пацієнт без електронного направлення може отримати в нашій лікарні наступні медичні послуги:

1. Консультації лікарів

2. Клініко-діагностичні дослідження

3. Бактеріологічні дослідження

4. Рентгенологічні обстеження

5. Ультразвукові обстеження

6. Функціональні обстеження

7. Ендоскопічні обстеження

Детальний перелік та тарифи на надання платних послуг на сайті лікарні в розділі «Публічна інформація» 👉👉👉 http://zokdl.zp.ua

Запис за телефонами реєстратури: (061) 222-21-07, (068) 670 54 65

06.08.2020

Запорізька обласна рада цінує професійних і відповідальних працівників медицини

5 серпня 55 років тому була відкрита перша сторінка трудової книжки Валентина Миколаївни Михальчук, головної медичної сестри адміністративно-управлінського персоналу КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня». З цих років, відданих медицині, майже 44 роки Валентина Михальчук працює головною медичною сестрою Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні. З 2001 року очолює Асоціацію молодших медичних спеціалістів Запорізької області.

foto

Такі люди – платформа, на яких тримається система охорони здоров’я Запорізької області, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков і від Запорізької обласної ради і всієї громади області вручив Валентині Михальчук Орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеня.

Від колективу шановану працівницю привітав директор КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Юрій Борзенко.

Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков провів із представниками КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької облради робочу зустріч. В закладі, в якому наразі працюють близько 800 медиків, стурбовані змінами, що відбуваються в рамках державної медичної реформи. Скорочення бюджету обласної дитячої лікарні в цьому році сягнуло 39 млн грн.

Запорізька обласна рада – чи на єдина в Україні, яка від початку року акцентує увагу центральних органів влади на необхідності переглянути або відтермінувати реформаторські заходи, які, здебільшого, полягають у скороченні фінансування закладів охорони здоров’я. таких звернень було направлено з півтора десятки. Депутатський корпус Запорізької облради наголошує на небезпечності таких дій в період пандемії коронавірусної хвороби COVID – 19, - зазначив Єгор Семенков і отримав підтримку з боку присутніх на зустрічі лікарів і медсестер.

05.08.2020

ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ- 2020

«ПІДТРИМУЄМО ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ ЗАРАДИ ЗДОРОВІШОЇ ПЛАНЕТИ»

Щорічно з 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, до проведення якого залучається і Україна. Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції - годування дітей грудьми. Дата проведення Тижня підтримки грудного вигодовування обрана невипадково, адже в цей день у 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

foto

Проходить акція під егідою WABA — Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

В 2020 році Тиждень підтримки грудного вигодовування проходить під девізом: «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети». Заходи Тижня підтримки грудного вигодовування присвячені інтегрованій частині наступних Цілей Сталого Розвитку. У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Цілі Сталого Розвитку – цільові показники майбутнього міжнародного розвитку. Цілі Сталого Розвитку діятимуть в період з 2015 по 2030 рік і нараховують 17 глобальних цілей задля подолання бідності, викорінення нерівності та несправедливості, а також протидії кліматичним змінам. Грудне вигодовування є інтегрованою частиною наступних Цілей Сталого Розвитку: безпечність продовольчих продуктів та харчування; здоров’я, добробут та виживання; навколишнє середовище та зміни клімату; продуктивність праці, розширення прав та соціальний захист; сталі партнерські стосунки та норми законодавства.

Мета Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування - 2020 є акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодовування та популяризація здорового способу життя.

Під час проведення Тижня підтримки грудного вигодовування в Україні медичними працівниками за участі громадських організацій будуть проведені он-лайн круглі столи, виступи в ЗМІ та інші дистанційні заходи з метою підтримки грудного вигодовування та популяризації здорового способу життя.

Діючи разом, підтримаємо батьків та створимо умови для грудного вигодовування сьогодні і для майбутніх поколінь!

30.07.2020

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТОМ

Протягом 12 останніх років 28 липня щорічно в світі відзначається Всесвітній День боротьби з гепатитом, який був заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) з ініціативи Всесвітнього альянсу по боротьбі з гепатитом.

Вперше Всесвітній День боротьби з гепатитом відзначили 19 травня 2008 року. У 2011 році представники Всесвітньої організації охорони здоров’я прийняли рішення про перенесення дати події на 28 липня, приурочивши її пам’яті видатного американського лікаря і вченого Баруха Самуеля Бламберг, який в 1964 році відкрив вірус гепатиту В, а в 1976 році став лауреатом Нобелівської премії з фізіології і медицини за відкриття вірусу гепатиту B і дослідження в області лікування гепатиту B.

foto

Глобальний тягар вірусного гепатиту В у світі складає 257 мільйонів чоловік (3,5% населення), вірусного гепатиту С - 71 мільйон чоловік (1% населення). Смертність від усіх вірусних гепатитів за рік досягає 1,34 мільйона випадків, в т.ч. на частку гепатиту В припадає 66% випадків, гепатиту С - 30%, гепатиту А - 0,8%, гепатиту Е - 3,2%. Парентеральні вірусні гепатити В, D, C представляють собою одну з найбільш глобальних медико-соціальних проблем суспільної охорони здоров’я. Ризик переходу в хронічну форму гострого вірусного гепатиту С є досить високим і досягає 70-80%. Ризик хронізації гострого гепатиту В варіює залежно від віку і коливається від 90% у новонароджених від HBeAg-позитивних матерів до 25-30% у немовлят і дітей до 5-річного віку, а у дорослих становить до 5-10%. У 10-20% пацієнтів з хронічним гепатитом С протягом 20-30 років розвивається цироз печінки, а у 1-5% в наступному діагностується гепатоцелюлярна карцинома (ГЦК - рак печінки). Віддалені наслідки даної інфекційної патології в формі цирозу печінки та гепатоцелюлярної карциноми призводять до інвалідизації та несприятливого результату.

Першочерговим завданням світової охорони здоров’я є елімінація вірусних гепатитів до 2030 року. Базові напрямки на шляху вирішення цього найважливішого завдання - це профілактика, тестування та лікування.

Профілактика - це:

 • вакцинація проти гепатиту В. Вакцинація високоефективна і добре переноситься, має додатково лікувальний ефект (активізує імунітет, перешкоджає розростанню рубцової тканини в печінці, має протиракову дію), не менш 98% щеплених виробляють імунітет тривалістю 15 років і більше,
 • категорична відмова від наркотиків,
 • надійний єдиний статевий партнер,
 • використання презерватива при випадкових статевих контактах,
 • обережне ставлення до всіх маніпуляцій, під час яких порушується цілісність шкірних і слизових покривів - до татуювань, пірсингу, манікюру тощо, якщо вони проводяться в непристосованих сумнівних умовах,
 • використання тільки індивідуальних предметів особистої гігієни: бритвеного і манікюрного приладдя, рушників, ножиців, гребінців, мочалок, зубних щіток.
 • Незважаючи на нові можливості і досягнутий прогрес в лікуванні пацієнтів, встановлено, що повне видалення вірусу гепатит В з організму людини залишається в даний час неможливим. Пацієнти з гепатитом В потребують тривалого і часто довічного лікування. У той же час, основна мета терапії гепатиту С полягає в повному виведенні вірусу з організму, що можливо в 99% випадків.

  Ідея зробити світ вільним від гепатиту цілком здійсненна, і для того, щоб досягти цієї мети в Європейському регіоні ВООЗ, вкрай важливо зберегти необхідний комплекс послуг, незважаючи на триваючу пандемію COVID-19. Це передбачає проходження концепції «нікого не залишити без уваги» і розширення доступу до тестування та лікування.

  Для публікації використано матеріал www.who.int/ru

  Благодійна допомога

  У вересні 2019 року автопарк Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні отримав новий автомобіль швидкої допомоги в рамках проекту «200 швидких для України».

  Проект «200 швидких для України» реалізовувався з ініціативи Президента України і особистим рішенням Ріната Ахметова та повністю фінансувався з його коштів.

  Як сьогодні працюють лікарі-неонатологи Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні в екстремальних умовах і як змінилася ситуація з автопарком лікарні дивіться у сюжеті.

  16.07.2020

  Термомодернізація ЗОКДЛ

  Наприкінці 2019 року в ЗОКДЛ були завершені роботи з термомодернізації лікарні - це був глобальний проект по оновленню лікувальних корпусів.

  У 4 відділеннях лікарні були проведені капітальні ремонти.

  В процесі перетворення Центр медико-соціальної реабілітації Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні.

  Приміщення центру відремонтовані з урахуванням нових державних норм щодо доступності.

  Умови перебування пацієнтів під час лікування стали більш комфортними і безпечними.

  Фінансування здійснювалося з двох джерел: 90% коштів – за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, 10% - за рахунок місцевого бюджету.

  Карантинний режим не передбачає загальних зборів і публічних поздоровлень, але напередодні Дня медичного працівника, 19.06.2020, колектив КНП "ЗОКДЛ" ЗОР зібрався вузьким колом, щоб привітати кращих з кращих.

  Незважаючи на низку проблем, які в останні роки намагається подолати система охорони здоров'я України, наші лікарі та медичні сестри як істинні Янголи-охоронці завжди готові прийти на допомогу. В їх руках складна і відповідальна справа.

  Нехай благословенними будуть їх дороги, радують друзі, колеги, надихають нові справи, зігріває родинне тепло.

  Грамотою Запорізької обласної державної адміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок та з нагоди Дня медичного працівника:

 • МАКІЄВУ М.В., заступницю медичного директора з поліклінічної роботи
 • ОКУЛ Т.І., завідуючку відділенням, лікарка-пульмонолог дитячий пульмонологічного відділення
 • ДРАГАНЧА Ю.І., сестру медичну офтальмологічного відділення
 • Почесною грамотою Запорізької обласної ради з нагоди Дня медичного працівника за сумлінну працю, високу професійну майстерність, відданість справі, активну громадську позицію:

 • КРАЄВУ О.В. - завідуючку відділенням, лікарку діагностичного боксованого відділення
 • КОМАШКО О.О. - лікаря-анестезіолога дитячого відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії ВАСИЛЕНКО О.М., лікаря-анестезіолога дитячого відділення анестезіології з ліками для інтенсивної терапії
 • УШАКОВУ І.П., сестру медичну відділення загальної хірургії Почесною грамотою департаменту охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації за сумлінну працю, високу професійну майстерність, активну громадську позицію, відданість справі та з нагоди Дня медичного працівника (наказ ДОЗ ЗОДА №155-0 від 12.06.2020):
 • ДЕМЧЕНКО А.В., завідуючку відділенням, лікаря-педіатр приймального відділення
 • ЩОКІНА О.О., лікаря-ортопеда-травматолога дитячого ортопедотравматологічного відділення
 • СТОЛПАКОВУ О.В., фельдшерку-лаборантку клініко-діагностичної лабораторії
 • КУЛИК Н.В., сестру медичну відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії
 • СТОРЧАК С.В., сестру медичну відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених
 • НАГОРНУ Н.М., операторку електронно-обчислювальних та обчислювальних машин інформаційно-аналітичного відділу медичної статистики Почесною грамотою КНП «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР ради працівників: (наказ №72/0 від 02.06.2020):
 • ВЛАДІИЧУК Н.Є., сестру медичну відділення гнійної хірургії ТКАЧ О.І., реєстраторку медичного оперативного відділу
 • КРАВЧЕНКО Г.П., реєстраторку медичного оперативного відділу УСМАНОВУ О.А., дезінфекторку медико-санітарного відділу
 • ДІДЕНКО Я.В., молодшу медичну сестру ортопедо-травматологічного відділення
 • БОРИСОВУ С.В., молодшу медичну сестру відділення гнійної хірургії

  foto

  19.06.2020

 • Дорогі колеги!

  Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята — Дня медичного працівника! Його відзначають не тільки лікарі і медсестри, але й усі ті, без чиєї допомоги не обійшлася б медична галузь.

  Дякую вам за віддану працю, безмежне милосердя, професійність та честь. Для кожного з нас Медицина - це Любов: тут немає випадкових людей, тут тільки ті в кого є щира душа, велике сердце, добрі та вмілі руки, мудрість.

  Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею! Бажаю не тільки дбати про здоров'я оточуючих, а й берегти своє.

  Нехай здійснюються мрії і задуми, а віра та оптимізм будуть вірними супутниками на все життя.

  Нехай довге життя обдарує вас щасливими моментами і приємними спогадами, розумінням і вдячністю людей.

  Успіхів у Вашій справі і гарного настрою!

  foto

  З повагою, директор КНП «ЗОКДЛ»ЗОР Борзенко Ю.В.

  Наприкінці 2019 року в лікарні були завершені роботи з термомодернізації лікарні.

  Це був глобальний проект по оновленню лікувальних корпусів: як зовні, так і всередині. Фінансування здійснювалося з двох джерел: 90% коштів – за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, 10% - за рахунок місцевого бюджету. В рамках двох-річного проекту була проведена термомодернізація фасада лікувального та поліклінічного корпусів, модернізовані системи газопостачання та вентиляції, утеплена покрівля. Завдяки цим заходам очікується економія видатків на опалення будівель від 10 до 15%.

  Благодійна допомога

  Під час лікування з’являється багато обмежень для дітей. Вони позбавлені можливості гуляти на вулиці та гратися на дитячих майданчиках.

  Саме для того, щоб подарувати трохи радості дітям Нова Пошта дарує їм 300 тисяч дитячих книжок по всій країні. Це дуже цікаві казки у твердій обкладинці, з ілюстраціями відомих українських художників на глянцевих сторінках, які підійдуть для різного віку дитини.

  Цікаві подарунки від Нова Пошта були доставлені до відділень нашої лікарні.

  foto

  Благодійна допомога

  Завдяки підтримки ТОВ "РЕТИНА", Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня отримала благодійну допомогу - памперси для дітей, які залишились без батьківського піклування.

  Памперси вже розподілені по відділеннях лікарні: відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених, відділення патології новонароджених, педіатричне відділення для дітей грудного віку та діагностичне відділення.

  foto

  Благодійна допомога

  Завдяки допомозі Запорізької обласної ради, в особі першого заступника голови Запорізької обласної ради Єгора СЕМЕНКОВА, Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня отримала благодійну допомогу – захисні щитки, які надають змогу лікарям та медичному персоналу працювати у більш безпечних умовах з пацієтами.

  foto
  foto

  Колектив лікарні висловлює подяку Єгору СЕМЕНКОВУ за надану допомогу та активну підтримку нашого медичного закладу.

  Повідомляємо про відновлення роботи відділень

  Також з 25.05.2020 буде відновлено роботу кардіоревматологічних, нефрологічних, неврологічних, ендокринологічних, гастроентерологічних, ортопедичних, травматологічних, офтальмологічних, пульмонологічних, урологічних, отоларингологічних, стоматологічних, торокальних, хірургічних ліжок та педіатричних ліжок для дітей грудного віку.

  Довідки за телефоном: 0612222119. Дотримуйтесь соціальної дистанції і масковий режим!

  Повідомляємо про відновлення роботи консультативної поліклініки ЗОКДЛ з 25.05.2020 р.

  Планові консультації здійснюються за направленням лікуючого лікаря, проведеним діагностичним обстеженням та довідкою про епідемічне оточення.

  Довідки за телефоном: +380686705465.

  МЕДИЧНА РЕФОРМА: КРОКИ

  foto

  З 1 квітня 2020 року комунальне некомерційне підприємство Запорізької обласної ради"Запорізька обласна клінічна дітяча лікарня" розпочало свою роботу за умовами другого етапу медичної реформи. Основне гасло — «Гроші йдуть за пацієнтом».

  Національна служба здоров’я України підписала договори з 1524 медичними закладами, в тому числі з КНП "Запорізька обласна клінічна дітяча лікарня" ЗОР.

  Лікарнею укладені договори з національною службоюздоровя України по 8 пакетах медичної допомоги. Серед яких основні напрямки:

  ✅ амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третина (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям;

  ✅ хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;

  ✅ стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;

  ✅ медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках;

  ✅ діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей;

  ✅ медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, упродовж перших трьох років життя;

  ✅ медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату;

  ✅ медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи.

  Відтепер кожен громадянин України, незалежно від його місця реєстрації і проживання, зможе отримати відповіднуспеціалізовану медичну допомогу в нашій лікарні, за яку заплатить НСЗУ на визначених договором умовах.

  МЕДИЧНА РЕФОРМА: КРОКИ

  foto

  З 27.02.2020 р.Запорізька обласна рада прийняла рішення щодо перетворення КУ «Запорізька обласна дитяча клінічна лікарня» ЗОР в комунальне неприбутковепідприємство Запорізької обласної ради"Запорізька обласна клінічна дітяча лікарня".

  Новий статус лікарні дав змогу укласти договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та отримати відповідно фінансування з державного бюджету.

  ЗАПРОШУЄМО СТАТИ ДОНОРОМ ДЛЯ ДІТЕЙ З ГЕМАТОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ

  foto

  МОЗ інформує: через карантин та епідемію коронавірусної хвороби в українських медзакладах виник дефіцит донорської крові.
  В гематологічному відділенні Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні також є дефіцит донорської крові. 
  В той же час здавати кров під час карантину безпечно, якщо дотримуватися загальних заходів безпеки. 
  Запрошуємо стати донором для дітей з гематологічного відділення!
  Для того, що б стати донором крові потрібно:

   1)      Зареєструватися на сайті www.donor.ua, і в своєму кабінеті донора запланувати донацію в Обласному центрі служби крові (вул. Леоніда Жаботинського, 32). Для першого разу рекомендується здавати цільну кров.

  2)      У розділі «Кровопедія» (donor.ua/pages) ознайомитися з абсолютними і тимчасовими протипоказаннями, умовами підготовки до кроводач, і пару днів дотримуватися дієти.

  3)      На сайті donor.ua, отримати два промокоду на поїздки з Uklon, щоб ви могли комфортно дістатися в центр служби крові і назад. Покрокова інструкція тут: donor.ua/pages/2339

  4)      У день візиту центру служби крові легко поснідати, взяти з собою маску, паспорт, ідентифікаційний номер, замовити безкоштовне  таксі для донора.

  5)      Відразу після кровоздачі не забудьте вказати, що КРОВ ЗДАНО ДЛЯ ГЕМАТОЛОГІЇ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ. Бажано при цьому ВЗЯТИ ДОВІДКУ, щоб потім завантажити її фото на сайті, і таким чином підтвердити кроводачи.

   

  Що вам дає донорство?

  • Два оплачуваних вихідних на роботі - день здачі крові і ще один день протягом року на ваш вибір.

  • 69 гривень на харчування відразу після успішної кроводачи.

  • Омолодження власного організму і безкоштовний аналіз крові на кілька серйозних захворювань.

  І найголовніше - ви гарантовано стаєте причетними до спасіння чийогось життя, без ризику для своєї!

  Будь ласка, подбайте про тих, кому особливо потрібна ваша допомога.

  Приєднуйтесь, одна доза може врятувати одразу трьох людей!

  Всесвітній тиждень імунізації: міфи і правда про щеплення

  foto

  Щеплення - необхідна умова для забезпечення максимального рівня здоров'я для кожної людини. Це - питання національної безпеки країни. Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них.

  Сьогодні у всьому світі розпочався Всесвітній тиждень імунізації. Його проводять щороку в останній тиждень квітня (24 - 30 квітня). Тема цього року - #VaccinesWork for All, присвячена людям, які розробляють, доставляють та отримують вакцини.

  За даними ВООЗ, завдяки імунізації щорічно вдається запобігати до 3 мільйонів випадків смерті. Водночас у світі є ще майже 20 мільйонів дітей, які не отримують необхідних щеплень.

  Вакцинація - необхідна умова для забезпечення максимального рівня здоров'я для кожної людини. Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів.

  Щеплення вакцинами, що надають громадянам безоплатно, за державний кошт, проводять у у комунальних (“державних”) закладах охорони здоров’я, в приватних клініках і лікарів-ФОП, які уклали договір з НСЗУ Це ті заклади, в яких працюють терапевти, педіатри та сімейні лікарі. Вакцинуватись можна у кабінетах щеплень у: - дитячих і дорослих поліклініках (центрах первинної медико-санітарної допомоги); - амбулаторіях; - фельдшерсько-акушерських пунктах.

  Сімейний‌ ‌лікар‌ ‌КНП‌ ‌Коломийської‌ ‌міської‌ ‌ради‌ ‌"Коломийський‌ ‌міський‌ ‌центр‌ ‌ первинної‌ ‌медико-санітарної‌ ‌допомоги"‌ ‌Дмитро‌ ‌Мельник:‌ ‌‌“У‌ ‌Тиждень‌ ‌ вакцинації‌ ‌активізуємо‌ ‌свою‌ ‌роботу‌ ‌,‌ ‌нагадуємо‌ ‌батькам‌ ‌про‌ ‌важливість‌ ‌вчасно‌ ‌ зробити‌ ‌щеплення.‌ ‌Зміщення‌ ‌графіку‌ ‌імунізації‌ ‌нашаровує‌ ‌купу‌ ‌проблем‌ ‌для‌ ‌здоров’я‌ дитини.‌ ‌Наш‌ ‌заклад‌ ‌забезпечено‌ ‌абсолютно‌ ‌усіма‌ ‌вакцинами,‌ ‌згідно‌ ‌з‌ ‌Календарем‌ ‌щеплень.‌ ‌Вакцини‌ ‌поставляють‌ ‌вчасно,‌ ‌з‌ ‌дотриманням‌ ‌холодового‌ ‌ланцюга.‌ ‌ ‌Усі‌ ‌щеплення‌ ‌на‌ ‌первинці,‌ ‌які‌ ‌закупила‌ ‌держава,‌ ‌безоплатні‌ ‌для‌ ‌наших‌ ‌пацієнтів.‌ ‌Якщо‌ ‌ж‌ ‌батьки‌ ‌хочуть‌ ‌купити‌ ‌вакцину‌ ‌певного‌ ‌виробника‌ ‌в‌ ‌аптеці,‌ ‌ми‌ ‌забезпечуємо‌ ‌їх‌ ‌спеціальною‌ ‌сумкою-холодильником,‌ ‌розказуємо‌ ‌як‌ ‌правильно‌ ‌доправити‌ ‌вакцину‌ ‌до‌ ‌лікарні.‌ ‌У‌ ‌пацієнтів‌ ‌завжди‌ ‌є‌ ‌вибір”.‌

  Поширені міфи про вакцинацію спростовує сімейний лікар Тетяна Балтян.

  Якщо ви не впевнені, що вакцина якісна. Ви можете легко перевірити її. Як перевірити вакцину: кожен флакон має термоіндикатор - це такий світлий квадрат на темнішому колі - на кришечці або на самому флаконі. За ним ви може перевірити, чи не було під час зберігання вакцини підвищення температури: квадрат має бути світліший за коло. Також вакцини мають картку-індикатор холодового ланцюга. Термоіндикатор у картці - сіра позначка біля червоного вказівника ColdMark. Він показує, що вакцина не була заморожена. Також ви можете запитати у медсестри в кабінеті щеплень сертифікат на вакцину.

  Якщо вам відмовляють у щепленні. Лікар може відмовити вам у проведенні вакцинації, посилаючись на протипоказання.

  Вакцинацію не роблять, якщо є: - серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (на желатин, неоміцин, курячий білок тощо); - якщо у дитини були судоми або втрата свідомості після попередньої вакинації цільноклітинною вакциною АКДП; - тяжкі алергічні реакції на антибіотик аміноглікозид, який входить в склад вакцини КПК; - захворювання і стани, коли імунітет може не сформуватися: наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі; - дітям від інфікованих ВІЛ матерів, не вводять оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ), її замінюють на інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ); - прогресуюче захворювання нервової системи; вагітним не вводять живі вакцини.

  За світовими стандартами, легкі застуди з температурою до 38°С не є протипоказаннями для вакцинації.

  Якщо ви загубили медичну карту дитини або у карті щеплень вже зазначено, що щеплення було проведено, а ви його не робили. Якщо загубили медичну картку і ніяких відомостей про щеплення немає, ви починаєте вакцинацію з самого початку - за календарем. Так само, якщо в картці вказано, що щеплення зроблено, але його не було.

  Якщо ви раніше не проводили щеплень, а зараз передумали - ура! Прийдіть до вашого лікаря - він підкаже, з чого почати. Вам детально розкажуть про всі щеплення, які має отримати дитина, про вакцини, які застосовуються в Україні, і про догляд за дитиною під час вакцинації. Надолужуйте те, що пропустили. Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, не потрібно починати вакцинацію з самого початку. Просто визначте з лікарем графік введення наступної дози.

  Якщо призначили непотрібні аналізи. Перед щепленням вам можуть призначити аналізи. Наприклад, аналізи крові і сечі, або пробу Манту. Вони не потрібні. Ніяких аналізів перед вакцинацією не роблять. Достатньо того, щоб лікар просто оглянув дитину та виміряв температуру. В багатьох країнах перед вакцинацією огляд дитини проводить медсестра.

  В державній/комунальній поліклініці кажуть, що вакцину треба купити. Якщо це вакцина, що закуповується за кошти державного бюджету і входить до національного календаря щеплень, її мають надати безоплатно.Якщо заклад охорони здоров'я, який надає первинну медичну допомогу та уклав договір з НСЗУ, за ці послуги оплачує НСЗУ.

  Якщо вам кажуть, що в один день не можна вакцинувати кількома різними вакцинами, наприклад від кору та дифтерії, правцю, кашлюку. За світовими стандартами, можна і потрібно вакцинувати в один день від практично усіх вакцинокерованих інфікційних захворювань, згідно з календарем щеплень - лише БЦЖ робиться окремо. Науково доведено, що під час вакцинації навіть кількома вакцинами одразу іде навантаження лише на 0,1% імунітету.

  Додаткові обстеження не потрібні. Перед початком вакцинації не потрібно робити додаткові обстеження (наприклад, аналізи крові або сечі, «імунограми» тощо). Проведення таких аналізів не передбачене ні міжнародними рекомендаціями, ні наказами МОЗ України.

  Хронічні захворювання — не протипоказання. Якщо у вашої дитини є хронічні захворювання (наприклад, бронхіальна астма, діабет) — це не протипоказання до щеплення! Навпаки: діти з хронічними хворобами — більш уразливі, тому передусім потребують захисту за допомогою вакцинації. Спеціальна «підготовка» до вакцинації не потрібна. Перед щепленнями не рекомендовано вживати жодних медикаментів (жарознижувальних, протиалергійних) для «підготовки до вакцинації». Не потрібна дієта чи будь-які зміни у звичному режимі дня дитини.

  Порадьтеся з лікарем. Якщо після щеплення дитину турбують підвищена температура тіла, висип, нежить, кашель, дратівливість, пов’язані чи не пов’язані з вакцинацією, не варто вдаватись до самодіагностики і самолікування. Проконсультуйтеся з лікарем!

  Джерело: Національна служба здоров'я України (НСЗУ)

  #ПідримуюЛікарів

  foto

  У складний для України і всього світу період на передовій боротьби з коронавірусною хворобою перебувають медики. Вони ризикують своїм здоров’ям заради безпеки мільйонів українців, рятуючи пацієнтів 24/7.

  Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня долучається до всеукраїнської кампанії #ПідтримуюЛікарів, символом якої стала червона стрічка

  Червона стрічка з вузликом є символом єднання та солідарності з українськими медиками. Вона ніби єднає українців і лікарів в одну лінію підтримки.

  Благодійна допомога

  В період вірусної загрози на COVID-19 запорізьким лікарям завжди потрібні засоби індивідуального захисту.

  Багато благодійних організацій та меценатов залучилися до світового тренду соціальної відповідальності та допомагають медичним закладам м.Запоріжжя.

  Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету Артем Кунаєв неодноразово підтримує медиків лікарні Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня.

  Будьте здоровими, бережіть себе та своїх рідних!

  Благодійна допомога

  YUKO. Моторні оливи та мастила. в рамках благодійної допомоги передали Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня автомобільні оливи для реанімаційних автомобілів.

  Колектив лікарні висловлює подяку YUKO. Моторні оливи та мастила. в особі директора Олега Анатолійовича Ярошенко за надану допомогу та сподіваємося на подальшу співпрацю.

  foto

  Будьте здоровими, бережіть себе та своїх рідних!

  Благодійна допомога

  Завдяки допомозі члена Комітету Верховної Ради з питань бюджету, Артема Кунаєва, Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня отримала благодійну допомогу - засоби індивідуального захисту (медичні маски) в кількості 1000 шт .

  foto

  Колектив лікарні висловлює подяку Артему Кунаєву за надану допомогу.Сподіваємося на подальшу співпрацю.

  Дайджест НСЗУ

  Роздрукувати дайджест

  03.04.2020