Довідкова служба (061) 212-42-22
c 8: 00-19: 00 без вихідних
Реєстратура (061) 222-21-07

НОВОСТИ

19.09.2019

До нашої лікарні у хірургічне відділення завітав Метрополит Запорізький Мелітопольський Лука з благодійним подарунком "Інструмент електролігування та розділення тканин з браншами типу Марілеед для лапароскопічних операцій".

foto

Відео ви можете переглянути на нащій сторінці в Instagram @zp.okdl

Сторінка Іnstagram

Приєднуйтесь до нашої сторінки Instagram

Первый звонок

Первый звонок, это праздник всегда говорит о том что закончилась самая тёплая пара года и снова собираемся в школу. Увы не все могу пойти туда и встретиться со своими одноклассниками. Первого сентября Волонтёрская группа @angels_zp вместе со своими друзьями, артистами города Запорожья провели праздник ко дню знаний в запорожской областной клинической больнице. В воскресное утро дети собрались на крыльце больнице, где прозвучал первый звонок от первокласницы Насти, в празднике принимали участия @vitasinger , @sungerman_ua , @dobrik_music , @strength_and_beautyy , @santeim24 ,fleekmuseum ,а вела праздник запорожская ведущая @inskaya_zp . Музыкальное сопровождение от @oleg.krasin . Тысячи слов «Спасибо!» не хватит, чтобы выразить Вам благодарность! Желаем всего самого лучшего, пусть вокруг будут только искренние, добрые и отзывчивые люди! А всем детям пожелаем скорейшего выздоровления и отправиться за школьную парту получать зания. Всех с праздником, друзья!

foto

01.09.2019

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я № 16, ЧЕРВЕНЬ 2019

Два основні завдання на 2019 рік — автономізація і комп’ютеризація медичних закладів

Освіта лікаря: що змінилось?

foto

03.07.2019

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю Вас з професійним святом-

Днем медичного працівника!

 

Прийміть побажання міцного здоров'я Вам, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю, оберігає найцінніше, що є у людини — її життя.

 

Миру, родинного тепла, задоволення від професійної діяльності,

достатку і благополуччя Вам!

Нехай успіхи супроводжують всі Ваші добрі починання,

Не покидають бадьорість духу і нескінченний оптимізм,

а робота додає сил та впевненості в майбутньому!

 

 

З найкращими побажаннями

і повагою

Генеральний директор-головний лікар                                                                                   Ю.БОРЗЕНКО

КУ «СТМО «Дитинство» ЗОР

16.06.2019

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ'Я

foto

Дайджест №15 квітень 2019р.

20.05.2019

Концепція професійного ліцензування лікарів в Україні.

У червні 2018 року Міністерство охорони здоров’я України запропонувало для громадського обговорення проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні. На сьогодні проект Концепції пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України. Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2017-2019 років. Запропоновані рішення передбачають заміну суб’єктивних та забюрократизованих компонентів професійної атестації лікарів прозорою системою ліцензування. Замість численних корупційних ризиків, замість зловживання адміністративним ресурсом - зрозуміла та проста система, що базується на дотриманні вимог до безперервного професійного розвитку, стандартів належної лікарської практики та прав пацієнтів.

foto

Адміністрація лікарні приймала участь у "Публічній Консультації щодо впровадження професійного ліцензування лікарів", яка відбулась 16 травня 2019р. у м. Дніпро.

16.05.2019

Український тиждень імунізації 24-30 квітня 2019 року

foto

Щорічно Європейський регіон ВООЗ відзначає Європейський тиждень імунізації для сприяння імунізації, яка є життєво необхідною для профілактики захворювань та захисту життя.

Цього  року  тиждень  імунізації  відзначається 24-30 квітня 2019 року. Метою цьогорічної кампанії є підвищення обізнаності про переваги вакцинації  та відзначення «героїв вакцинації», які  багато  в  чому  сприяють  захисту життя шляхом вакцинації.

Серед «героїв вакцинації» – медичні працівники, батьки, які обирають вакцинацію для своїх дітей, і всі, хто шукає інформацію на основі доказів і передає її іншим. ГО "Батьки за вакцинацію" вже втретє проводить Український тиждень імунізації на підтримку Європейського тижня імунізації-2019. Український тиждень імунізації – це час для популяризації і особливої уваги до теми вакцинації. Небезпечна ситуація зі спалахом кору через відмову батьків від щеплень своїх дітей відображає прірву у обізнаності населення щодо захворювань, які можна попередити вакцинопрофілактикою.

Значення імунопрофілактики інфекційних хвороб, ефективність імунопрофілактики наочно продемонстрована десятками років її практичного застосування.

Добре відомо, що вакцинопрофілактика є провідним фактором зменшення захворюваності, ослаблення тяжкості клінічного перебігу і зниження смертності хворих, зменшення числа ускладнень у перенесли інфекційні захворювання. Такі найбільші досягнення медицини, як ліквідація віспи в світі, значне скорочення захворюваності поліомієлітом (яке дозволило поставити питання про його ліквідацію), дифтерію, кір стали можливими тільки завдяки тому, що були створені ефективні вакцинні препарати проти збудників цих інфекцій. Їх застосування в широких масштабах дозволило захистити людей від зараження, створювати несприйнятливість організму людини до інфекційного агента. Широка імунізація дітей дифтерійним анатоксином створила умови для практичної ліквідації дифтерії в багатьох європейських країнах в 70-і роки.

У демократичному суспільстві формування у населення прихильності до вакцинації має надзвичайно важливе значення. Профілактичні щеплення є найбільш ефективним засобом в боротьбі з інфекційними захворюваннями. Щеплення забезпечують як особисте здоров'я громадян, так і безпеку суспільства, оскільки спрямовані на боротьбу проти заразних хвороб. Державна політика в галузі імунопрофілактики спрямована на попередження, обмеження поширення і ліквідацію інфекційних хвороб шляхом проведення профілактичних щеплень. Правові основи державної політики в галузі імунопрофілактики, встановлені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.09.2011  № 595  «ПОЛОЖЕННЯ про організацію і проведення профілактичних щеплень» (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України 11.08.2014 № 551) яким визначено перелік інфекцій, щеплення проти яких включені до національного календаря профілактичних щеплень в Україні. Ціллю імунізації є формування імунітету (несприйнятливості) до хвороби при введенні в організм ослабленого або вбитого мікроба-збудника. В результаті виробляються особливі речовини (антитіла) і клітини, здатні нейтралізувати справжнього збудника при зараженні.

Своє знайомство з щепленнями малюк починає прямо в пологовому будинку, де вперше ж добу отримує щеплення від гепатиту «В». Через три-чотири дні там же в пологовому будинку дитини прищеплять і від туберкульозу. Крім цього, план щеплень до року включає в себе три вакцинації проти дифтерії, коклюшу, правця, гемофільної інфекції типу «В» (в три, чотири з половиною і шість місяців). Завершує ж план профілактичних щеплень першого року життя вакцинація проти кору, краснухи, епідемічного паротиту (КПК).

 Для того щоб мінімізувати ризик від вакцинації для дитини, потрібно дотримуватися правил проведення щеплень і не вибиватися з графіка.

- Не можна робити щеплення, перехворіла або захворює дитині, не варто вакцинувати малюка, якщо в будинку хтось хворий на ГРВІ.

- Не варто перед щепленням проводити експерименти з харчуванням малюка. Дитині після щеплення спосіб життя міняти не потрібно, але батьки повинні наглядати - не піднялася у нього температура, не виявляються чи інші нездужання. Потрібно пам'ятати, що організм дитини після введення вакцини всі сили спрямовує на вироблення імунітету, тому не варто в цей період відвідувати масові заходи, призначати прийом гостей. Кожна країна світу має свій календар профілактичних щеплень.

Щеплення не роблять (або роблять полегшені при їх наявності), якщо у дитини була важка реакція на попередні вакцинації, первинне імунодефіцитний стан (в цьому випадку не можна використовувати живі вакцини, прогресуючі неврологічні патології, злоякісні хвороби крові, новоутворення, алергічні реакції на компоненти вакцини) .

Лікар прийме рішення відмовитися або збільшити інтервал між щепленнями в два рази, якщо на місці уколу у малюка з'явився набряк і почервонілий ділянку шкіри був не менший 8 см, а температура піднімалася до 40С.

До тимчасових протипоказань відносяться всі гострі захворювання, анемія (рівень гемоглобіну нижче 84 г / л). Тому, якщо дитина тільки що перехворів, вакцинацію доведеться відкласти на строк не менше місяця. При легкому нежиті цей період скорочують до тижня.

Абсолютні протипоказання: щеплення не роблять (або роблять полегшені при їх наявності), якщо у дитини була важка реакція на попередні вакцинації, первинне імунодефіцитний стан (в цьому випадку не можна використовувати живі вакцини, прогресуючі неврологічні патології, злоякісні хвороби крові, новоутворення, алергічні реакції на компоненти вакцини). Лікар прийме рішення відмовитися або збільшити інтервал між щепленнями в два рази, якщо на місці уколу у малюка з'явився набряк і почервонілий ділянку шкіри був не менший 8 см, а температура піднімалася до 40С.

 Якби не було щеплень:

- Кір: вірогідність смертельного результату: 1 випадок з 100 інвалідність: 5 випадків з 100.

- Кашлюк: високий ризик запалення головного мозку.

- Поліомієліт: високий ризик паралічу і інвалідності.

- Туберкульоз: тривале лікування, важкі ускладнення.

- паротит (свинка); розвиток безпліддя.

- Краснуха: народження дитини-інваліда.

- Гепатит: високий ризик важкого ураження печінки, раку.

- Грип: Важкі ускладнення з боку серця, головного мозку, легенів, особливо у літніх людей, маленьких дітей і людей з хронічними захворюваннями.

 Щеплення робляться добровільно, за бажанням батьків дитини. У деяких мам і тат є боязнь перед щепленням, але все-таки краще захистити свою дитину від неприємних захворювань.

Необхідно пам'ятати: чим більше людей вакциновано, тим вище колективний імунітет і бар'єр для інфекційних захворювань. Перемогти інфекції можна, якщо вакцинацією буде охоплено все населення.

КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради, яка є координаційним центром з імунопрофілактики в Запорізькій області запевняє:

 Довірте свого малюка професіоналам!

22.04.2019

С 1 апреля, после ремонта, открывается лечебный бассейн.

foto foto

12.03.2019

Стало уже доброй традицией, что Союз художников города Запорожья дарит свои картины нашей больнице после окончания выставки. Так и в этом году художниками было подарено несколько картин для украшения отделений больницы, чтобы сделать пребывание в больнице наших маленьких пациентов более радостным и веселым.

foto

11.02.2019

В Україні акцію «Серце до серця» проводять вже в тринадцяте, за останній рік вдалося зібрати більше трьох мільйонів гривень. Цього року на зібрані волонтерами кошти вдалося купити 29 слухових апаратів. Їх передали дітям, які мають певні вади зі слухом.

08.02.2019

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ «Грип та ГРВІ в Україні» за 03 тиждень (14 – 20.01.2019)

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ «Грип та ГРВІ в Україні» за 03 тиждень (14 – 20.01.2019)

foto

28.01.2018

Завітали до нас з вітаннями та подарунками учні Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат "Орієнтир".

foto

14.01.2018

Головний лікар Запорізької обласної дитячої лікарні удостоєний однієї з найвищих нагород обласної ради

Комунальна установа «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради набрала стрімкі темпи в організації кваліфікованої медичної допомоги дітям. Лідерські позиції Запорізької обласної дитячої лікарні в дитячій медицині України підтвердили експерти всеукраїнського рівня. З повагою до колективу обласної дитячої лікарні та її керівника сьогодні установу відвідали перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко та начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради Запорізької обласної ради Єгор Мороз, щоб привітати головного лікаря – генерального директора установи Юрія Борзенка з 55-річчям з дня народження і вручити йому Орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеню. Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков побажав ювіляру професійної наснаги і висловив сподівання на розвиток установи, зокрема, на закупівлю сучасного обладнання і проведення робіт з оновлення палат для комфортного перебування запорізької малечі та їхніх матусь. Керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко привітав ювіляра з днем народження, а колектив лікарні – з наступаючим Новим роком і Різдвом Христовим, побажавши успішної реалізації поставлених завдань задля укріплення здоров’я маленьких жителів Запорізької області. Бути сучасними, конкурентоспроможними і професійними, особливо в питаннях будівництва нового хірургічного корпусу лікарні побажав начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради Запорізької обласної ради Єгор Мороз. Юрій Борзенко щиро подякував керівництву і депутатському корпусу Запорізької обласної ради за довіру і підтримку обласної клінічної дитячої лікарні. Представники колективу відзначили, що під керівництвом Юрія Борзенка в лікарні відбуваються позитивні зміни і відчувається послідовний розвиток основних галузей дитячої медицини.

foto

28.12.2018

Администрация больницы благодарит жителей г.Запорожья Татьяну и Сергея

Администрация больницы благодарит жителей г.Запорожья Татьяну и Сергея за чуткость, заботу и милосердие, за радость доставленную детям, лишенных родительской опеки, находящихся на стационарном лечении. Уважаемые Татьяна и Сергей! Ваши подарки доставили массу позитивных эмоций у детей, праздничное настроение и веру в чудеса! От всей души поздравляем вашу семью с Новым годом и Рождеством! Желаем здоровья вам и вашим деткам, счастья, исполнения всех желаний!

foto

28.12.2018

Святкова вистава

Святкування дня Святого Миколая завершилося в лікарні барвистим музичної виставою "Пригоди ведмедика Тімки" Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В. Г. Магара. 19.12.2018р.

foto foto

foto foto

19.12.2018

Хостинг в Украине от HOSTiQ