Справочная служба (061)212-42-22
c 8:00-19:00 без выходных
Регистратура (061)222-21-07

Український тиждень імунізації 24-30 квітня 2019 року

foto

Щорічно Європейський регіон ВООЗ відзначає Європейський тиждень імунізації для сприяння імунізації, яка є життєво необхідною для профілактики захворювань та захисту життя.

Цього  року  тиждень  імунізації  відзначається 24-30 квітня 2019 року. Метою цьогорічної кампанії є підвищення обізнаності про переваги вакцинації  та відзначення «героїв вакцинації», які  багато  в  чому  сприяють  захисту життя шляхом вакцинації.

Серед «героїв вакцинації» – медичні працівники, батьки, які обирають вакцинацію для своїх дітей, і всі, хто шукає інформацію на основі доказів і передає її іншим. ГО "Батьки за вакцинацію" вже втретє проводить Український тиждень імунізації на підтримку Європейського тижня імунізації-2019. Український тиждень імунізації – це час для популяризації і особливої уваги до теми вакцинації. Небезпечна ситуація зі спалахом кору через відмову батьків від щеплень своїх дітей відображає прірву у обізнаності населення щодо захворювань, які можна попередити вакцинопрофілактикою.

Значення імунопрофілактики інфекційних хвороб, ефективність імунопрофілактики наочно продемонстрована десятками років її практичного застосування.

Добре відомо, що вакцинопрофілактика є провідним фактором зменшення захворюваності, ослаблення тяжкості клінічного перебігу і зниження смертності хворих, зменшення числа ускладнень у перенесли інфекційні захворювання. Такі найбільші досягнення медицини, як ліквідація віспи в світі, значне скорочення захворюваності поліомієлітом (яке дозволило поставити питання про його ліквідацію), дифтерію, кір стали можливими тільки завдяки тому, що були створені ефективні вакцинні препарати проти збудників цих інфекцій. Їх застосування в широких масштабах дозволило захистити людей від зараження, створювати несприйнятливість організму людини до інфекційного агента. Широка імунізація дітей дифтерійним анатоксином створила умови для практичної ліквідації дифтерії в багатьох європейських країнах в 70-і роки.

У демократичному суспільстві формування у населення прихильності до вакцинації має надзвичайно важливе значення. Профілактичні щеплення є найбільш ефективним засобом в боротьбі з інфекційними захворюваннями. Щеплення забезпечують як особисте здоров'я громадян, так і безпеку суспільства, оскільки спрямовані на боротьбу проти заразних хвороб. Державна політика в галузі імунопрофілактики спрямована на попередження, обмеження поширення і ліквідацію інфекційних хвороб шляхом проведення профілактичних щеплень. Правові основи державної політики в галузі імунопрофілактики, встановлені Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.09.2011  № 595  «ПОЛОЖЕННЯ про організацію і проведення профілактичних щеплень» (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України 11.08.2014 № 551) яким визначено перелік інфекцій, щеплення проти яких включені до національного календаря профілактичних щеплень в Україні. Ціллю імунізації є формування імунітету (несприйнятливості) до хвороби при введенні в організм ослабленого або вбитого мікроба-збудника. В результаті виробляються особливі речовини (антитіла) і клітини, здатні нейтралізувати справжнього збудника при зараженні.

Своє знайомство з щепленнями малюк починає прямо в пологовому будинку, де вперше ж добу отримує щеплення від гепатиту «В». Через три-чотири дні там же в пологовому будинку дитини прищеплять і від туберкульозу. Крім цього, план щеплень до року включає в себе три вакцинації проти дифтерії, коклюшу, правця, гемофільної інфекції типу «В» (в три, чотири з половиною і шість місяців). Завершує ж план профілактичних щеплень першого року життя вакцинація проти кору, краснухи, епідемічного паротиту (КПК).

 Для того щоб мінімізувати ризик від вакцинації для дитини, потрібно дотримуватися правил проведення щеплень і не вибиватися з графіка.

- Не можна робити щеплення, перехворіла або захворює дитині, не варто вакцинувати малюка, якщо в будинку хтось хворий на ГРВІ.

- Не варто перед щепленням проводити експерименти з харчуванням малюка. Дитині після щеплення спосіб життя міняти не потрібно, але батьки повинні наглядати - не піднялася у нього температура, не виявляються чи інші нездужання. Потрібно пам'ятати, що організм дитини після введення вакцини всі сили спрямовує на вироблення імунітету, тому не варто в цей період відвідувати масові заходи, призначати прийом гостей. Кожна країна світу має свій календар профілактичних щеплень.

Щеплення не роблять (або роблять полегшені при їх наявності), якщо у дитини була важка реакція на попередні вакцинації, первинне імунодефіцитний стан (в цьому випадку не можна використовувати живі вакцини, прогресуючі неврологічні патології, злоякісні хвороби крові, новоутворення, алергічні реакції на компоненти вакцини) .

Лікар прийме рішення відмовитися або збільшити інтервал між щепленнями в два рази, якщо на місці уколу у малюка з'явився набряк і почервонілий ділянку шкіри був не менший 8 см, а температура піднімалася до 40С.

До тимчасових протипоказань відносяться всі гострі захворювання, анемія (рівень гемоглобіну нижче 84 г / л). Тому, якщо дитина тільки що перехворів, вакцинацію доведеться відкласти на строк не менше місяця. При легкому нежиті цей період скорочують до тижня.

Абсолютні протипоказання: щеплення не роблять (або роблять полегшені при їх наявності), якщо у дитини була важка реакція на попередні вакцинації, первинне імунодефіцитний стан (в цьому випадку не можна використовувати живі вакцини, прогресуючі неврологічні патології, злоякісні хвороби крові, новоутворення, алергічні реакції на компоненти вакцини). Лікар прийме рішення відмовитися або збільшити інтервал між щепленнями в два рази, якщо на місці уколу у малюка з'явився набряк і почервонілий ділянку шкіри був не менший 8 см, а температура піднімалася до 40С.

 Якби не було щеплень:

- Кір: вірогідність смертельного результату: 1 випадок з 100 інвалідність: 5 випадків з 100.

- Кашлюк: високий ризик запалення головного мозку.

- Поліомієліт: високий ризик паралічу і інвалідності.

- Туберкульоз: тривале лікування, важкі ускладнення.

- паротит (свинка); розвиток безпліддя.

- Краснуха: народження дитини-інваліда.

- Гепатит: високий ризик важкого ураження печінки, раку.

- Грип: Важкі ускладнення з боку серця, головного мозку, легенів, особливо у літніх людей, маленьких дітей і людей з хронічними захворюваннями.

 Щеплення робляться добровільно, за бажанням батьків дитини. У деяких мам і тат є боязнь перед щепленням, але все-таки краще захистити свою дитину від неприємних захворювань.

Необхідно пам'ятати: чим більше людей вакциновано, тим вище колективний імунітет і бар'єр для інфекційних захворювань. Перемогти інфекції можна, якщо вакцинацією буде охоплено все населення.

КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» Запорізької обласної ради, яка є координаційним центром з імунопрофілактики в Запорізькій області запевняє:

 Довірте свого малюка професіоналам!

22.04.2019

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ «Грип та ГРВІ в Україні» за 04 тиждень (21 – 27.01.2019)

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ «Грип та ГРВІ в Україні» за 03 тиждень (14 – 20.01.2019)

Нарушение менструальной функции.

Рекомендации пациенту с бронхиальной астмой.

Что нужно знать о глистных инвазиях.

Хостинг в Украине от HOSTiQ