Вже 15 років у Європі 21 листопада відзначається день боротьби з муковісцидозом.

Наступний тиждень після цієї дати, Європейське медичне співтовариство іменує тижнем муковісцидозу, ціллю якого є висвітлення інформації про це рідкісне захворювання серед населення.

 

Муковісцидоз – це найбільш розповсюджене спадкове захворювання у країнах Європи. Батьки, що не володіють інформацією про муковісцидоз, можуть навіть не підозрювати, про наявність цієї проблеми у дитини. При цьому, за умови ранньої діагностики, сучасних методів лікування та реабілітації, люди з даним діагнозом можуть мати повноцінне життя.

З 2005 року на базі пульмонологічного відділення здійснюється діагностика та лікування даної категорії пацієнтів. Для дітей створені максимально комфортні умови перебування, забезпечується медикаментозна та фізіотерапія. Наразі, під опікою лікарів знаходиться 31 дитина; завдяки впровадженню сучасних технологій лікування за 15 років тривалість життя пацієнтів збільшилася у три рази.

24-25 листопада у місті Києві, у рамках тижня муковісцидозу, буде проведено online конференція «Муковісцидоз. Діагностика та лікування. Важливість інгаляційних процедур. Харчування та нутрітивний стан». Ознайомитися можна буде за посиланням: https://sf-team.com.ua

Завідувач пульмонологічним відділення Окул Тетяна Іванівна взяла участь у даній конференції та виступатиме з доповіддю «Коморбідна патологія при муковісцидозі. Розбір клінічного випадку» 

Top