ДЛЯ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ ТЕЛЕМЕДИЦИНИ

15 вересня, за дорученням голови облдержадміністрації Віталія Боговіна відбулася презентація проєкту телемедицини для медичних закладів вторинного і третинного рівнів. Захід відбувся за участі заступниці голови облдержадміністрації Олени Теряєвої, директорки Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторії Клименко, директорки Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторії Ушакової, заступника ректора з перспективного розвитку ЗДМУ Павла Юшкова та заступника директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександра Мащака.

До презентації проєкту були запрошені головні лікарі дев’яти лікарень обласного підпорядкування, що залучені до програми «Велике будівництво», та головні лікарі медичних закладів третинної ланки, Центрів ЕМД.

- Шановні колеги, ми маємо використовувати усі новітні технології, які забезпечують максимальну безпеку як пацієнтів так і лікарів. Світ змінився з появою COVID-19. COVID диктує нам нові вимоги консультування, інші алгоритми надання медичної допомоги. Тому все, що ми можемо зробити дистанційно, необхідно розвивати, - зазначила Олена Теряєва.

Говорячи про проєкт телемедицини, Олена Теряєва зазначила його основні складові:

1.   Якість. Сімейний лікар може запросити і отримати консультацію спеціалістів обласної клінічної лікарні, знаходячись у віддаленому населеному пункті. Це дистанційне уточнення діагнозу, допомога лікарю практично на робочому місці. За необхідності консультування у національних інститутах.
2.   Швидкість. Для пацієнта, що знаходиться у критичному стані, швидкість є питанням життя. Телемедицина дає можливості для ургентної екстреної консультації
3.   Доступність. До телемедичної мережі буде інтегрована первинна ланка медичної допомоги.
4.   Онлайн-консиліуми. Телемедицина дає змогу об’єднувати групу лікарів, проводити консиліуми та конференції між різними спеціалістами стосовно проблеми одного пацієнта.
5.   Телеосвіта. Є можливість дистанційного підвищення кваліфікації медичних працівників, навчання їх новим медичним навичкам через вебінари та лекції на сайті ЗДМУ.
6.   Об’єднання. Телемедицина забезпечить створення єдиного медичного простору.
7. Цифрове рішення виїзної консультативної допомоги (санавіації). Всі лікарські консультації терапевтичного профілю - виключно дистанційні.

Для лікарів наочно був презентований досвід організації та використання технологій телемедицини в Одеській області, де даний проєкт успішно реалізується тривалий час.

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Top